Події
Лікарі в Мелітополі угробили 26-річну дівчину. Моторошні подробиці трагедії

В кінці вересня в Мелітополі сталася трагедія: 26-річна Христина Ткаченко, медсестра і мама дворічного сина, померла від інфаркту, хоча ніколи раніше не скаржилася на проблеми з серцем.

Її мати, Олена Синявська, яка теж має медичну освіту, переконана дочка загинула через недбалість медиків.

Христину занадто довго направляли від одного фахівця до іншого, відмовилися обстежувати в стаціонарі, а коли поставили діагноз, було вже пізно: дівчина, яка ще п’ять днів тому була абсолютно здорова, померла на руках у матері в приймальному покої лікарні, так і не дочекавшись належної допомоги.

Подробиці.

Барбовалом по інфаркту

26-річна Христина Ткаченко відчула себе погано 17 вересня. В той день вона залишилася вдома з дворічним сином.

– Це була субота. Я поїхала за покупками на ринок, – розповідає мама дівчини Олена Синявська. – Ми розмовляли з дочкою по телефону, коли вона несподівано сказала: “Мама, щось мені погано. Мені дуже погано”. І тут же у Христини телефон відключився.

Було близько полудня. Я запанікувала, кинулася викликати швидку допомогу. Спішно приїхала додому. Дочка сказала, що у неї різко потемніло в очах. Вона вийшла на вулицю, їй не вистачало повітря. Нічого надприродного Христина не робила – просто взяла дитину на руки.

Коли я приїхала, дочці стало краще. Вона попросила мене відкликати швидку. А потім години через півтора їй знову стало зле. Потемніло в очах, була сильна біль за грудиною. Дочка скаржилася, що у неї вся щелепа німіє. Я сама медик і зрозуміла, що це перша ознака серцевої патології. Я знову викликала швидку.

Доктор з ходу сказав: “Так тут інфаркт!” Але коли Христині зробили кардіограму, заявили, що з нею все в порядку. Тиск теж був в нормі. Лікар сказав накапати дочці барбовалу. Я до виклику вже дала їй 20 крапель барбовалу і корвалтаб. Але лікар наполягав, що потрібно накапати ще 40 крапель.

Мені було тривожно, я попросила, щоб нас направили в лікарню. Мені відповіли, що у вихідний там робити нема чого – мовляв, на прийомі один черговий лікар. На всі мої запитання лікар сказав, що у дочки вегето-судинна дистонія і порадив в понеділок йти до терапевта, – розповідає Олена Олександрівна.

У дівчини тим часом з’явився дикий головний біль, її нудило. Полегшення настало лише після уколу спазмалгону. Проте воно було недовгим – стан знову погіршився.

Терапевт відправила до окуліста…

Христина ледве дочекалася понеділка. Вранці вона відразу вирушила до свого дільничного терапевта Дорофеєвскої.

– Лікар послухала серце дочки і, за словами Христини, буквально підскочила зі стільця, – розповідає безутішна мати дівчини. – Сказала, що чує жахливі шуми і поставила в карті діагноз “порок серця” під трьома питаннями. Дочка поскаржилася, що дуже погано себе почуває і попросила направити її в стаціонар. Лікар бачила, що Христина ледве стоїть, але направлення їй не дала. Замість цього направила до невропатолога, вертебролога, сказала зробити загальний аналіз крові і рентген шиї. Відправила навіть до окуліста!

Дочка попросила дати їй хоча б лікарняний, але і лікарняного їй в цей день не дали! Дитина моя пішла на роботу, а всі співробітники бачили, що вона була ніяка. І відпрацювала так весь день. На наступний день була злива. Я всю ніч не спала – у мене було погане передчуття. Дочка лежала вдома пластом, не могла встати.

Я побігла до Дорофеєвської по зливі сама. Зустріла її в коридорі. Буквально бігла за нею, благаючи дати лікарняний. І лікар наді мною змилостивилася – виписала лікарняний на три дні з діагнозом ГРВІ. Мовляв, за цей час ми встигнемо обстежитися. Відправила нас на УЗД серця до Галини Карновської. Сказала, що встановлені цим лікарем діагнози підтверджуються. Я не стала сперечатися. У середу дочка пішла до вертебролога в “зелену” поліклініку.

На прийом ми її привезли в 7.30, хоча починався він в 8.00. Дочка була в черзі першою, просилася прийняти її швидше як медпрацівника. Але взяли Христину тільки в 9.40. Лікар сказала: “Спочатку я прийму всіх людей, які прийшли на масаж”. На 13.30 дочка була записана на УЗД. Я працювала в другу зміну, коли Христина подзвонила мені прямо від лікаря і зі сльозами сказала: “Мамо, прийди до лікарні, тут все дуже погано”.

На УЗД лікар поставила діагноз: “Аневризма. Розшарування грудної аорти”. Сказала, що зараз викликає швидку допомогу, і що моїй дочці потрібна термінова госпіталізація. Приїхала швидка допомога і брати її не хотіла. При аневризмі кожен рух небезпечно для життя. Дочку повинні були на ношах везти, а її попросили йти своїм ходом. І повезли в хірургічне відділення першої міськлікарні. Там лікарі подивилися на неї і пішли. Навіть тиску ніхто не вимірював, серце не послухав.

А потім з’явилася санітарка з гойдалкою і наказала дочці роздягатися догола. Відбувалося це в приймальному спокої прямо в коридорі. Повний хол людей, а дочку просять роздягнутися догола! Вона рознервувалася, почала плакати. Нахилилася зняти взуття і почала хрипіти. Тільки й встигла сказати: “Мені погано”. Поруч не було жодного лікаря. Я вискочила в хол, почала кричати, кликати на допомогу. Дочка вмирала на моїх очах. У неї покрутило руки і ноги, почалися судоми. Її повезли в реанімацію, сказали, що будуть на ній різати одяг. Чому цього не зробили відразу?

Христина Ткаченко померла 21 вересня в реанімації. Доктор, що вийшов до її матері  тільки й зміг сказати: “Так повинно було статися…”

Угробили за 5 днів

Не встигла Олена Олександрівна навіть усвідомити, що сталося, як їй почали дзвонити… з ритуальних служб. За словами жінки, працівники похоронного бюро, розташованого біля моргу, і зовсім вимагали у неї 150 гривень за транспортування дочки в морг. Суму цю обіцяли “спустити”, якщо вона замовить у них похоронні послуги.

Близько трьох годин вбита горем жінка чекала вердикту патологоанатомів. Розтин затримували лікарі, не передавали в патбюро історію хвороби дівчини. Коли ж це все-таки сталося, патологоанатом повідомив, що причиною смерті Христини став гострий інфаркт з розривом серця.

– Я 26 років віддала медицині і ніколи не думала, що мої колеги занапастять мою дочку.

Мою дитину угробили за п’ять днів! Вбили своєю халатністю абсолютно здорову 26-річну дівчинку, у якої не було абсолютно ніяких скарг на погане самопочуття. Всьому можна було запобігти, якби вони направили нас в кардіологічне відділення в суботу або хоча б в понеділок… – впевнена Олена Олександрівна.

Загибла Христина Ткаченко і сама була медиком. Дівчина працювала медсестрою в Центрі первинної медико-санітарної допомоги № 2, була масажистом-реабілітологом. Ще недавно вона раділа отриманого медичної освіти і будувала плани на майбутнє. Виховувала дворічного сина.

– Я сама сирота, з 20 років, у мене в житті була одна відрада – моя дочка. А тепер її немає. Немає її, розумієте? Я не можу в будинку знаходитися! Я йду з дому кожен день, тому що просто не можу тут знаходитися! Я ходжу як зомбі – не можу ні пити, ні їсти, ні спати! Я кожен вечір п’ю подвійну дозу снодійного, щоб хоч трохи поспати. І я не знаю, як мені вийти з цього стану. Я закрила кімнату дочки. Я не можу туди заходити, у мене серце розривається, розумієте? У мене онук кожен день запитує, де мама і коли вона повернеться. Що мені відповідати йому? І як мені з цим жити? У мене життя припинилася. Як ніби половину мене відрубували. Що я скажу своєму онукові? Йому два роки, він навіть матір свою не згадає в обличчя! Як мені з цим жити? – ридає вбита горем мати.

Нонсенс, але терапевт, яка так і не дала загиблій направлення в стаціонар, продовжує приймати хворих. На своїх робочих місцях знаходяться всі медики, які так і не поставили дівчині правильний діагноз. Вбита горем мати Христини має намір шукати справедливість у правоохоронних органах і міськздороввідділі. Заяви туди вона вже написала.

– Я хочу, щоб винні у смерті моєї дочки були покарані. Щоб ці лікарі більше нікого не згубили. Христина просила у них направлення в стаціонар, я просила направлення, але нам його не дали. Всі кола пекла моя дитина пройшла на ногах, до інфаркту її довели. Я два роки з цим терапевтом відпрацювала в одній амбулаторії, як вона могла так поставитися до моєї дитини? Хіба це по-людськи? Невже так важко було відразу направити її в стаціонар, де дитині моїй в одному місці зробили УЗД і аналізи? Її б прокапали, моя дочка була б жива! – впевнена Олена Олександрівна.

Зазначимо, що на проблеми з серцем загибла Христина Ткаченко ніколи не скаржилася. В дитинстві у неї діагностували пролапс мітрального клапана, але потім цей діагноз зняли. У недбалості медпрацівників вже розбирається міськздраввідділ. Його начальник запевняє: винні у смерті дівчини будуть покарані.

– Вже створена спеціальна комісія, яка займеться розслідуванням резонансного випадку, – заявив начальник міськздороввідділу Ігор Маслов. – До неї увійшли фахівці-кардіологи, УЗДисти, терапевти, працівники станції швидкої медичної допомоги. Тобто фахівці всіх служб, які були задіяні в діагностиці пацієнтки.

“До висновків комісії я нічого сказати не можу. Але запевняю: робота комісії буде об’єктивною. Я особисто буду контролювати. Ми знаємо маму дівчинки, вона медпрацівник зі стажем. Знаємо і саму дівчинку – вона була хорошим фахівцем. У цій ситуації ніхто нікого покривати не буде. Якщо я помічу на будь-якому етапі, що хто-то кого-то починає виправдовувати, я особисто викличу в Мелітополь комісію з обласного департаменту охорони здоров’я. Можливо, в Мелітополі буде прецедент, але винні будуть покарані”,- заявив начальник міськздороввідділу Ігор Маслов.

Читайте також: Шокуюча безсердечність: у київській лікарні знайшли занедбану лікарями однорічну сироту (відео)

Джерело.

Related Post

facebook