Дозвілля
Лікар пояснив, чому до чаю та кави обов’язково слід додавати молоко

Чай з молоком ранiше був виключно прерогативою англiйської знатi. А ще його “прописують” усiм мамам, якi вигодовують дiтей грудьми. Мiж тим, як вважає Борис Скачко, вiдомий лікар-натуропат, щоб зберегти здоров’я, каву та чай обов’язково треба пити з молоком.

— Чому так категорично?

— Як у кавi, так i у чаї мiститься щавелева кислота, яка вимиває кальцiй з органiзму, — пояснює лікар. — Якщо постiйно пити цi напої i не поповнювати дефiцит кальцiю, рано чи пiзно людина стане пацiєнтом стоматолога, а потiм — i ортопеда-травматолога. Адже дефiцит кальцiю позначиться на станi зубiв та кiсток.

Крiм того, щавелева кислота сприяє утворенню в органiзмi оксолатiв кальцiю, якi вiдкладаються у нирках у виглядi камiнчикiв. Тому чай чи кава без молока — це справжня бiологiчна зброя.

— Якi ж пропорцiї є найоптимальнiшими?

— Молоко має займати третину склянки чаю чи фiлiжанки кави. Додавати його можна як безпосередньо пiд час заварювання, так i у готовий напiй.

— Дехто любить додавати до кави чи чаю скибочку лимону…

— От цього робити не варто. В такому випадку кофеїн дуже швидко розчиняється та всмоктується у кров, а це — удар по судинам, серцю, багатьом органам та системам. Особливо це стосується чаю, адже кофеїну у ньому бiльше, нiж у кавi. Скажiмо, якщо кава має вiд 0,5 до 2,5% кофеїну, то чай — удвiчi бiльше, а деякi сорти (наприклад, мате) — й до 7%.

Читайте також:  Кава подовжує життя: міф чи реальність

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook