Дозвілля
Київська фірма за допомогою лікарів заробила 100 млн грн на незаконному продажі інсуліну

Підприємці протягом трьох років поставляли медичним закладам інсуліни за завищеними цінами.

Служба безпеки України спільно з прокуратурою викрила корупційну схему під час проведення конкурсних торгів на закупівлю інсулінів для потреб лікувально-профілактичних закладів. Про це йдеться в повідомленні СБУ.

Згідно з інформацією правоохоронців, київська комерційна структура стала переможцем торгів на загальну суму понад шістсот мільйонів гривень. Співробітники спецслужби встановили, що підприємці штучно впливали на формування умов тендерів, які протягом 2013-2015 років проводили обласні департаменти охорони здоров’я. Через корупційні зв’язки серед лікарів-ендокринологів комерсанти лобіювали використання запропонованого ними препарату, адже висновки лікарів та результати їх клінічних досліджень є одним з основних чинників, який впливає на тендерні умови, зазначили в СБУ.

Виявилося, що підприємці протягом трьох років поставляли медичним закладам інсуліни за цінами вищими, ніж препарати з аналогічним складом та властивостями, які представлені на ринку. За попередніми висновками експертів, через закупівлі інсулінів у київського підприємства бюджетам різних рівнів завдано збитків на більше ніж сто мільйонів гривень.

Раніше у Полтаві на хабарі у півтори тисячі гривень затримали члена Військово-лікарської комісії, працівника першої міської лікарні. Як з’ясувалося, під час огляду кандидатів для зарахування до лав Національної поліції чоловік отримав хабар за позитивний висновок щодо придатності до служби за станом здоров’я.

Читайте також: Увага, китайські вакцини непридатні для використання (відео)

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook