fbpx
Політика
Київ відмовився від пропозиції Газпрому

Нафтогаз України не відновлюватиме покупки у РФ з квітня.

Національна акціонерна компанія Нафтогаз України не відновлюватиме покупку газу у російського Газпрому, оскільки запропонована ціна на II квартал 2016 року є вищою за пропозиції європейських постачальників. Про це повідомляє прес-служба української компанії.

“Нафтогаз” залишається відкритим до переговорів щодо приведення умов закупівлі російського газу до ринкових “, – йдеться в заяві.

Як зазначено, Газпром відмовився від запропонованого Нафтогазом продовження дії домовленостей (зимового пакета), що визначають перехідні умови закупівлі російського газу для України.

Транспортування російського газу європейським споживачам буде відбуватися безперебійно відповідно до умов контракту між сторонами і чинним законодавством, запевняють в Нафтогазі.

Як уточнили в компанії, Нафтогаз припинив закупівлю газу у РФ 25 листопада 2015 року з огляду на зниження цін на газ на європейському ринку. Домовленості між Нафтогазом і Газпромом діяли до кінця березня 2016 року. Однак Нафтогаз не здійснював закупівлю газу і в I кварталі, тому що ціна, запропонована російською стороною на цей період, була неконкурентною порівняно з вартістю газу, закупленого з європейського напрямку.

Станом на 31 березня 2016 Україна не імпортувала газ з Росії протягом 125 днів, в тому числі, вперше – протягом трьох зимових місяців. За цей період європейським споживачам було транспортовано близько 27 млрд куб. м газу з Росії. Транспортування відбувалося безперебійно.

Читайте також: Reuters опублікував “компромат” на Путіна.

Джерело.