Політика
Київ офіційно повідомив уряду Москви про розірвання побратимських відносин між містами

Київ направив в уряд Москви рішення про розірвання договору про побратимство

Столиця України в односторонньому порядку розриває всі раніше укладені з м. Москва (РФ) договори про побратимство, партнерство і співпрацю через анексію Росією Криму, окупацію частини Донбасу і військову агресію проти України, повідомив секретар Київради Володимир Прокопів.

“Згідно з рішенням Київської міської ради від 11.02.2016… повідомляємо про те, що у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, анексією АР Крим та окупацією частини територій Донецької та Луганської областей місто Київ в односторонньому порядку розриває всі раніше підписані угоди про побратимство, партнерство і співпрацю з м. Москва”, – йдеться в листі В. Прокопіва на адресу уряду Москви, фотокопію якого він оприлюднив на своїй сторінці в Facebook у четвер.

Коментуючи підписаний документ, він написав: “Ніколи не думав, що колись доведеться підписувати такі листи”.

Як повідомлялося, 11 лютого 2016 року депутати Київської міської ради на пленарному засіданні прийняли рішення про те, що відтепер Москва, Волгоград, Санкт-Петербург, Улан-Уде, Республіка Комі і Махачкала не є для Києва містами і регіонами-побратимами.

Депутати доручили Київській міській державній адміністрації вжити організаційно-правові заходи з припинення дії двосторонніх договорів, угод, меморандумів, протоколів та інших документів, які були підписані з відповідними містами і регіонами РФ, повідомляє прес-служба Київради.

“Дія останньої програми співпраці з Москвою закінчилася ще в 2013 році. Враховуючи політичну ситуацію між державами, співробітництво з містами, розташованими на території РФ, з тих пір свідомо не здійснюється. Тому зараз такі документи носять скоріше символічний статус, ніж юридичний. Разом з тим, враховуючи ідеологічну складову цього питання, цілком доречно прийняти колегіальне рішення”, – зазначив заступник міського голови, секретар Київради Володимир Прокопів.

Ініціювали це питання депутати партії “Свобода”.

Читайте також:  “Москаль мені не побратим”. Івано-Франківськ розриває партнерські угоди з російськими містами побратимами.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook