Без рубрики
Киянин заробляє на двох домашніх СЕС 50 тис. гривень у рік

Киянин Віталій Несенюк встановив дві домашні сонячні електростанції і заробляє на продажі «зеленої» енергії 50 тис. гривень у рік.

Енергетична незалежність обійшлася столичному жителю у понад 10 тис. доларів, передає Сегодня.ua.

Віталій Несенюк першим у Києві оформив “зелений тариф” і вже рік не тільки не платить за електроенергію, а й заробляє на відновлювальному джерелі. «Це зараз для цього потрібна лише сонячна електростанція і мінімальний пакет документів, – наголошує киянин. – А рік тому я буквально жив в енергокомпанії».

Зараз згенеровану за допомогою сонячних панелей електроенергію держава купує за 4 гривні 64 копійки.

«Сьогодні ми витрачаємо 3000 кВт-год у рік, – розповідає Віталій Несенюк. – Якщо б у нас був електрочайник, то підвищилися б витрати «сонячної» електрики, які ми можемо продати за “зеленим тарифом”».
За рік сонячні станції вироблять втричі більше електроенергії, ніж потрібно на утримання будинку, говорить Віталій.

«В кінці місяця робиться акт звірки: стільки я спожив, стільки згенерував – на різницю нараховується «зелений тариф», – каже киянин. – В середньому виходить близько 50 тис. гривень у рік”.
Сонячні станції окупляться за 4 роки, сподівається Віталій Несенюк. «Розглядати «зелений тариф» суто як бізнес не варто, – радить киянин. – На дохід може вплинути не тільки курс валют, а й погода».

Читайте також: Якщо призначено нульову субсидiю: Фахiвцi розповiли про нюанси.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook