fbpx
Світ
Культура комунальних послуг у Німеччині разюче відрізняється від українських реалій.

Громадяни Німеччини вже давно обирають самі, у кого і за скільки купувати електрику, але й платять за своє комунальне добро немало.

Нагадаємо, що у США чистота і порядок у домі обходяться мешканцям у 2% від зарплати. Полякам – уже 15%. Ну, а в заможній Німеччині від сімейного бюджету для комуналки доводиться відривати 20%, а в мегаполісах і всі 40%.

“Гаряча” комунальна афера. Чи справді накладатимуть штрафи та відбиратимуть квартири через субсидії Найдорожчим звичайно є опалення. Щомісяця за нього знімають 130 євро. Такі суми найефективніше вчать економії.

Німеччина

В Німеччині не існує такого поняття, як квартирна плата. Скоріше, всі надані населенню послуги і платежі споживачів можна умовно розділити на три групи. І перша з них – це плата за послуги домоуправління, тобто послуги приватних управляючих компаній, які займаються обслуговуванням та утриманням житлових будинків. В обов’язки будинкоуправління входить забезпечення мешканців комунальними послугами, збір платежів, проведення капітальних та поточних ремонтів будівлі, а так само місць громадського користування. Вартість послуг будинкоуправління в середньому становить від 60 до 100 євро. Друга категорія послуг – безпосередньо комунальні послуги (холодне та гаряче водопостачання, опалення тощо) сплачуються за тарифами, встановленими для побутових споживачів щорічно.

У кінці року здійснюється перерахунок фактично використаних комунальних послуг згідно з показами лічильників. Якщо, виходячи з отриманих даних, було витрачено більший обсяг комунальних послуг, споживач доплачує різницю, яка утворилася. Якщо ж рівень споживання ресурсів був меншим – відповідно перерахунок відбувається на користь споживача. В середньому вартість комунальних послуг в перерахунку на квадратний метр становить 4-5 євро. Крім того, німці регулярно перераховують платежі в так звані ощадні каси або ремонтні фонди. Ці відрахування за рішенням мешканців управителі будинку витрачають на капітальні потреби: ремонт фасадів, заміну ліфтів, створення дитячих майданчиків і т.д. Розмір внесків варіюється в діапазоні 30-50 євро на місяць.

Джерело.

Реклама