fbpx
Без рубрики
Крок вперед, два назад. Генпрокуратура не може 100% встановити чи застосовувалася знайдена зброя на Майдані

Генпрокуратура не зможе на 100% встановити за допомогою традиційних експертиз, чи застосовувалося знайдена зброя для масових розстрілів учасників революції 2013-2014. Ситуацію ускладнює, що зброя була розпиляно. Про це в інтерв’ю Громадському радіо повідомив голова управління спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк.

“Щоб порівняти кулю, отриману з тіла потерпілого або на місці події, необхідно зі ствола вистрілити експериментально і порівняти дві ці кулі. Оскільки зброя порізана, зробити це буде неможливо. Тому що навіть якщо спаяти, вийдуть нові зазубринки, які будуть залишати інші сліди на кулі “, – пояснив Горбатюк.

У той же час, додав він, є методики, які дозволять проаналізувати сліди на що залишилися частинах ствола.

Однак розслідування затримується ще й тому, підкреслив Горбатюк, що об’єктів, що підлягають лабораторним дослідженням, на місцях масових убивств багато, при цьому правоохоронці мають у своєму розпорядженні всього одним спеціалізований мікроскоп.

“У нас в країні є тільки один потужний мікроскоп, який дозволяє якісно, точно і швидко проводити дослідження – в Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС. Якби такий же був ще і в Науково-дослідному центрі судових експертиз при Мінюсті, наприклад, то, звичайно ж, було б швидше “, – сказав він. Горбарюк резюмував, що при таких умовах експертизи можуть тривати роками.

Нагадаємо, глава СБУ Василь Грицак і генпрокурор Віктор Шокін доповіли президенту Петру Порошенко, що знайдена зброя, з якої було вбито активісти Майдану. За результатами проведеної експертизи СБУ, ідентифіковано 12 з 23 одиниць зброї.

Джерело.

Реклама