Світ
Кремль: у вбивстві дівчинки в Москві немає національного підґрунтя

Вбивство дівчини на північному заході Москви ніяк не пов’язане з проблемою міжнаціональних відносин, заявив журналістам прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

“Яке національне питання? Москва – це величезний мегаполіс. Він багатонаціональний, багатоконфесійний, і не потрібно це пов’язувати з національним питанням”, – цитує Пєскова Інтерфакс.

“Це жахлива трагедія за своєю нелюдяністю, за своєю неосудністю. Напевно, слідство це встановить”, – додав прес-секретар президента.

Пєсков також ще раз заявив, що Кремль не має відношення до вирішення російських телеканалів утриматися від показу сюжетів про вбиту дівчинку.

“З Кремля не надходить розпоряджень на федеральні телеканали, – заявив Пєсков. – Дійсно, канали, наскільки нам відомо, прийняли рішення не показувати цю жахливу трагедію. І тут, мені здається, можна тільки солідаризуватися з таким рішенням, тому що занадто жахливо, щоб це показувати по телевізору “.

Раніше деякі націоналісти вимагали введення візового режиму з країнами Середньої Азії та Закавказзя після інциденту з вбивством дитини, в якому підозрюється няня з Узбекистану.

“Ми подали до адміністрації президента і Держдуми петицію, в якій вимагаємо введення візового режиму з країнами Середньої Азії та Закавказзя, жорсткого контролю за мігрантами та видачі їм патентів на роботу”, – сказав лідер заборонених рухів “Слов’янський союз” і “Русские” Дмитро Дьомушкін журналістам.

Російські ЗМІ також повідомляли, що правоохоронні органи посилили роботу щодо запобігання можливого сплеску ксенофобських настроїв в молодіжному середовищі після трагедії. За їхніми даними, з лідерами молодіжних об’єднань проводиться профілактична робота.

У понеділок в Москві за підозрою в жорстокому вбивстві була затримана громадянка Узбекистану, яка прийшла до станції метро “Жовтневе поле” з відрізаною головою дитини в руках. Повідомляється, що затримана була нянею вбитої дівчинки.

За даними Слідчого комітету Росії, перед цим жінка дочекалася, поки батьки зі старшою дитиною покинуть квартиру на вулиці Народного ополчення, де вона працювала, після чого “з невстановлених причин вбила малолітню, підпалила квартиру і покинула місце події”.

У вівторок стало відомо, що кримінальну справу про вбивство дівчинки в зв’язку з великим резонансом передано до відділу з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління СКР по Москві. Питання про арешт підозрюваної у вбивстві розглянуть 2 березня.

Джерело.

Реклама

Related Post