Політика
Кожен працюючий українець вже винен МВФ $650 – екс-глава НБУ

Україна стала найбільш залежною від коштів МВФ країною в світі, каже Арбузов.

Динаміка зростання боргу України перед МВФ в 2014-15 роках різко контрастує і з загальносвітовою тенденцією, заявляє екс-глава НБУ Сергій Арбузов

За його даними, портфель МВФ в цілому з 2013 по 2015 рік зменшився на 36% до SDR57 млрд., а борг України зріс більш ніж удвічі – до SDR7,7 млрд ($10,7 млрд.).

“А з урахуванням падіння ВВП частка заборгованості перед фондом до ВВП зросла вчетверо, з 3% у 2013 році до 12% в 2015 році. В результаті на кінець минулого року на кожного з працюючих 16 мільйонів українців припадав борг в $653”, – наводить такі дані на своїй сторінці у Facebook Арбузов.

“Більшість пострадянських країн зовсім не має заборгованості перед МВФ. А Україна стала найбільш залежною від коштів МВФ країною в світі. Торік вона обійшла всіх за показником відношення заборгованості – 12% ВВП”, – зазначив він.

Арбузов також заявляє, що владі вдасться залучити ще $5,7 млрд фонду, то до кінця поточного року відношення боргу країни перед МВФ зросте до 20% ВВП, що буде рекордом десятиліття серед відносно розвинених країн. “А кожен працюючий українець буде винен Фонду вже $1000”, – прогнозує Арбузов.

Водночас він визнає, що без МВФ Україна вже не може: приватних інвестицій немає, а офіційне фінансування ЄС, США та інших країн чітко прив’язані до програми з Фондом.

Раніше в Кабміні заявили, що Україна сподівається завершити переговори щодо перегляду меморандуму з МВФ і отримати транш на 1,7 мільярда доларів до кінця червня.

Читайте також: Українців попередили про нову хвилю махінацій з вкладами в банках.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook