Без рубрики
Коли борг за “комуналку” робить вас невиїзними

Комунальники погрожують боржникам за комунальні послуги обмеженням права пересування. Чи мають на те право? “

385 мешканців Дніпропетровська не зможуть виїхати за кордон через борги за житлово-комунальні послуги, – повідомив заступник міського голови Михайло Лисенко.

“Департаментом ЖКГ міськради була розроблена програма стягнення заборгованості за комунальні послуги. була проведена велика робота. І вже є перші результати.

Також я хочу привітати деяких мешканців Дніпропетровська з травневими святами. І повідомити, 385 жителів міста не зможуть перетнути кордони держави. У нас на руках є рішення. І коли ці люди намагатимуться виїхати на відпочинок за кордон, то їх просто не випустять. Родина поїде, а власники житла, які не сплачують свої борги, залишаться. Тож нехай думають завчасно, чи варто їм збирати валізи. Я навіть гадаю, що ми організуємо знімальну групу і будемо вислуховувати обурення їхнє про “бєспрєдел”.

– Тепер люди, покидаючи кордони країни і проходячи прикордонний контроль, нехай думають, чи дозволять    їм це зробити, чи ні”.

У яких же випадках боржник стає безвиїзним?

— Випадки обмеження виїзду передбачені у Законі України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”, – пояснює Лідія Тополевська, керівник ГО “Центр правових та політичних досліджень “СІМ”, член правління Української Гельсінської спілки з прав людини.

– Якщо надавач комунальних послуг стверджує, що людина не отримає закордонний паспорт чи її не випустять за кордон, бо, за його даними, у неї заборгованість – це просто слова і погрози. Обмеження пересування може дійсно бути, але тільки після рішення суду, яке набуло законної сили, чи судового наказу. Тобто, суд повинен встановити, що є борг і боржник зобов’язаний його погасити. Боржник же добровільно борг не сплатив і його стягують примусово, відкривши виконавче провадження. Тільки за таких умов особу внесуть до реєстру боржників і їй можуть відмовити в оформленні закордонного паспорта, або у виїзді за кордон.

Чи можуть заборонити виїзд, доки йде розгляд справи в суді?

— Ні, до рішення суду обмеження пересування і примусове стягнення не допускаються.

Як боржник може не допустити заборону виїзду?

— Сплатити борг. Або заплатити до позову, або під час розгляду справи в суді, або добровільно погасити заборгованість вже після винесення рішення, не чекаючи відкриття виконавчого провадження.

А є ситуації, що роботи в Україні нема, а заплатити борг можна, поїхавши, приміром, на заробітки до Польщі. Як тоді діяти?

— Так, але і в цьому випадку треба домовлятися з організацією, перед якою заборгував, до рішення суду і розпочатого примусового стягнення. Можна домовитись про реструктуризацію і поступове погашення боргу.

Оскаржити заборону виїзду якось можна?

— Заборона виїзду є наслідком. Оскаржувати можна сам борг, тобто доводити, що його нарахували неправильно і суд виніс незаконне рішення.

Людина погасила борг і збирається за кордон. Як їй довести, що вона не боржник?

— Виконавча служба має автоматично вносити дані в реєстр. Але знаючи, що працює вона зі скрипом, слід таки запастися листом про погашення боргу і закриття виконавчого провадження.

Читайте також: Пільгова ціна на газ із 1 квітня стосуватиметься не всіх українців.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook