fbpx
Історія
Коко Шанель була агентом нацистської Німеччини – історики

Модельєр була зареєстрована Абвером.

Модельєр Коко Шанель могла бути агентом нацистської Німеччини, про що свідчать документи, знайдені в архівах французьких спецслужб. Про це повідомляє інформаційне агентство Associated Press.

Відповідні документи зберігалися у французькому замку Венсен і довгий час були недоступними для вивчення. В архіві, в тому числі, містилися і папки, присвячені окремим відомим особистостям, серед яких знайшлося місце і видній діячці світу моди.

Одна із записок з досьє на Коко Шанель, посилаючись на джерело в Мадриді, стверджує, що жінка була коханкою і агентом барона Гюнтера фон Дінклаге, німецького пропагандиста і аташе посольства Німеччини у Франції в 1935 році.

Читайте також: Подружні зради в галицьких сім’ях на межі ХІХ і ХХ століття.

За словами істориків, які вивчають архів, Коко Шанель була зареєстрована як агент Абверу, органу німецької військової розвідки і контррозвідки. При цьому невідомо, чи знала про це сама француженка.

“З німецької точки зору, якщо вони зареєстрували її, то це означає, що вона потенційно могла бути джерелом інформації, виконувати місію, працювати на них. Але ми не знаємо, чи було їй що-небудь відомо про це”, – говорить дослідник архіву Фредерік Кугінер.

У минулому журналісти вже звинувачували Коко Шанель у співпраці з нацистами, а в 2011 році навіть вийшла книга “У ліжку з ворогом: таємна війна Коко Шанель”, в якій стверджувалося, що модельєр була агентом розвідки під кодовим ім’ям Вестмінстер.

Джерело.