fbpx
Політика
Кличко проти проведення весняних виборів у райради Києва?

Мер намагається не допустити хаосу в управлінні містом.

Райради столиці повинні мати чітко визначені повноваження, щоб не допустити хаосу в управлінні Києвом. Про це 29 січня в ефірі телеканалу ICTV заявив мер Києва Віталій Кличко.
Столичний голова прокоментував ситуацію з винесеним днями рішенням Окружного адміністративного суду, який фактично заборонив проведення виборів у райради Києва цієї весни, повідомляє УНІАН.

Віталій Кличко висловив побоювання, що через законодавчі недосконалості закону “Про вибори” вся система управління столицею може опинитися під загрозою. На його думку, в тому вигляді, в якому планували провести ці вибори, вони можуть становити загрозу дублювання повноважень.

“Є великі загрози, тому що Київська міська рада і райради столиці матимуть одні й ті самі повноваження. І це призведе до нездатності цих рад ефективно працювати. Уявіть що ви сіли в таксі з двома водіями, де в кожного власне кермо. Як думаєте, це ефективно? З великою ймовірністю ви взагалі нікуди не поїдете”, – зазначив Віталій Кличко.

Київський міський голова також зазначив, що закон про вибори вже показав свою недосконалість під час проведення місцевих виборів у 2015 році, коли в Києві виборці 18 округів не отримали своїх представників у Київраді. Тому Віталій Кличко запропонував більш ретельно опрацювати закон “Про вибори”, перш ніж його здійснювати. “Система недосконала. Щоб така ситуація не сталася під час виборів до райрад, необхідно вдосконалити законодавство. До цього питання необхідно підходити ретельніше і відповідальніше. Тому ми ініціювали створення в парламенті робочої групи, яка повинна дати відповіді на всі ці питання”, – додав він.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва своїм рішенням від 27 січня заборонив ЦВК здійснювати будь-які дії щодо районних виборів у Києві, призначених на 27 березня. Приводом для такого рішення стало звернення громадської організації “Наждак” із приводу неправомірності проведення весняних виборів у Києві. Своєю чергою, заступник голови ЦВК Андрій Магера заявив, що на це рішення буде подано апеляцію в Київський апеляційний адміністративний суд.

Джерело.

Реклама