Політика
Кемерон: Туреччина вступить до Євросоюзу до 3000 року

Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що можливість вступу Туреччини в ЄС в доступному для огляду майбутньому дорівнює нулю.

“Вони зробили заявку [на вступ] в 1987 році. При нинішньому темпі прогресу вони, ймовірно, зможуть увійти в ЄС приблизно в 3000 році”, – сказав прем’єр-міністр в інтерв’ю телеканалу Ай-Ті-Ві.

На початку березня Євросоюз і Туреччина уклали попередні домовленості про прискорення переговорів по вступу країни в ЄС і ослабленні візового режиму. За угодою, Туреччина повинна виконати 72 вимоги, висунуті ЄС.

Європейська комісія раніше заявила, що більшість вимог виконано, однак Європейський парламент відмовляється голосувати з цього питання до того моменту, поки Анкара не виконає їх всі.

Сторони повинні вирішити питання про безвізовий режим до червня, і з кожним днем це стає все менш імовірним.

За словами Кемерона, прихильники виходу Британії з Євросоюзу використовують можливість вступу до нього Туреччини для того, щоб залякати виборців напередодні призначеного на червень референдуму.

“Вони кажуть, що слід проголосувати за вихід з Європи, так як ми не можемо блокувати вступ Туреччини в ЄС. Це неправда. У Великобританії, як і у кожної іншої держави ЄС, є право накласти вето на вступ будь-якої країни”, – сказав прем’єр-міністр.

Туреччина вперше подала заявку на членство в ЄС в 1987 році, коли ще існував попередник Євросоюзу – Європейське економічне співтовариство.

Країна виконала всі умови для початку переговорів ще в 2005 році, але процес різко забуксував через низку обставин, серед яких – побоювання з приводу свободи слова та демократії, особливо з приходом до влади Реджепа Тайіпа Ердогана.

Читайте також: БІЛЬШІСТЬ НІМЦІВ ПРОТИ БЕЗВІЗОВОГО РЕЖИМУ ДЛЯ ТУРЕЧЧИНИ – ОПИТУВАННЯ

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook