Політика
Італійські ЗМІ проігнорували “визнання” Криму

Резолюція обласної Ради Венеції “про визнання Криму російським” викликала ажіотаж серед ЗМІ Росії, але була проігнорована в самій Італії, пише Новая газета .

18 травня російські ЗМІ повідомили про прийняття Венецією резолюції, яка закликає уряд Італії засудити політику Євросоюзу щодо Криму і домагатися скасування санкцій проти Росії.

Зазначалося, що рада також визнала півострів російським. У тексті документа нібито стверджувалося, що через антиросійських санкції Італія втратила 3,6 мільярда євро.

Читайте також: РАДА ВЕНЕЦІЇ ВИЗНАЛА КРИМ РОСІЙСЬКИМ

Але в Італії про неї написали тільки три невеликих видання: Il Gazzettino, Corriere Del Veneto і Il Fatto Quotidiano. Причому Il Gazzettino половину своєї замітки присвятило російському ажіотажу.
Губернатор області Венето сказав Corriere Del Veneto, що не став би надавати рішенням місцевої ради занадто великого політичного значення.

А сатирична Il Fatto Quotidiano вийшла з заголовком “Венеціанський парламент виступив проти Брюсселя і ЄС в гарній компанії Північної Кореї, Зімбабве і Сирії”.

Як пояснює італійський журналіст Рафаелло Лорето, резолюція регіональної ради Венето не має ніякої юридичної сили.

Він також зазначив, що у Ради Венето немає повноважень приймати рішення з міжнародних питань.

“Тому говорити про визнання Криму Венецією – невірно”, – підкреслив журналіст.

Як пише НГ, нульову юридичну силу прийнятого в Венеції рішення підтвердив і посол ЄС в Росії Вігаудас Ушацкас, а також Лучано Сандона.

І тільки за словами глави Криму Сергія Аксьонова, резолюція стала “інформаційним проривом” в Євросоюзі.

У розпорядження видання потрапив текст резолюції і, за словами журналістів, рішення про визнання Криму російським в цьому документі немає.

НГ зазначає, що резолюцію “Про визнання права кримчан на самовизначення” виніс на розгляд депутат від партії Ліга Півночі Стефано Вальдегамбері, якого прийнято вважати “другом Росії”.

А в квітні він побував на Ялтинському міжнародному економічному форумі, де особисто зустрічався з Аксьоновим.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook