fbpx
Здоров'я
І не треба дієт: знайдено гормон, який допоможе спалити зайві кілограми

Вчені виявили гормон, який запобігає розвитку ожиріння.

Як з’ясували співробітники Медичного дослідного інституту Сенфорд-Берна (Флорида, США), гормон орексин допомагає боротися із зайвою вагою, підвищуючи активність коричневого жиру. Він також сприяє спалюванню калорій і захищає від ожиріння, пише dobryjlikar

Коричневий, або бурий жир — тканина, яка найкраще підходить для спалювання калорій. Бурий жир насичений кровоносними судинами, що робить його ідеальним інструментом для спалювання калорій і переробки їх в енергію. Саме цей процес у осіб, які страждають від ожиріння, і дає збій.

Раніше вчені вважали, що коричневий жир зникає ще в дитинстві, проте нові технології дозволили виявити його присутність і у дорослих людей.

Експерти звернули увагу на вироблення в мозку гормону орексину. Як з’ясувалося в ході експеріманту з гризунамі, орексин здатний активувати коричневий жир, який спалює калорії. Тим часом, у жертв ожиріння спостерігається дефіцит орексину. Це дозволило вченим зробити припущення про його можливих терапевтичні властивості в сфері позбавлення людини від зайвої ваги та інших метаболічних розладів.

Більшість сучасних ліків від ожиріння пригнічують апетит. А препарати на основі орексину могли б діяти зовсім по-іншому. До того ж, це відкриття може пояснити, чому у деяких людей, які не переїдають, все одно спостерігаються зайві кілограми. Швидше за все, в їх організмі є дефіцит орексину.

Читайте також:ЩО ВБИВАЄ МОЛОДІСТЬ ШКІРИ: 7 ВОРОГІВ ЗДОРОВОГО ОБЛИЧЧЯ

facebook