fbpx
Політика
Гройсман приміряв прем’єрство: “Я готовий брати відповідальність” (відео)

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман заявив, що він готовий очолити новий Кабінет міністрів.

“Цей політичний тиждень є ключовим. Ми й так перебуваємо сьогодні в досить серйозній кризі… Я вважаю, що політичні сили мають це усвідомлювати і знайти вихід із ситуації. Просто відсидітися і нічого не робити, (вважати, що) все саме якось мине, – це неприпустимо”, – заявив він у відеозверненні.

“Минулого тижня мені запропонували, можливо, очолити новий уряд, якщо він буде створений. Якщо б мені дали можливість опиратися на справжню коаліцію реформістську і формувати в уряді ядро тих, хто готовий робити справжні, відверті й відкриті реформи – я можу взяти на себе відповідальність”, – сказав Гройсман.

Він нагадав, що став головою Вінниці у 29 років – і це місто піднялося за якістю життя.

“Я переконаний, що і Україна має бути першою серед країн Європи за якістю життя це складний шлях, за один рік ми його не вирішимо. Але треба іти дуже твердо, спираючись на підтримку громадянського суспільства, експертного середовища і постійну взаємодіяти з громадянами”, – заявив Гройсман.

“Я готовий брати на себе відповідальність”, – запевнив він.

На думку Гройсмана, “має бути дуже чіткий антикризовий план дій”, який дозволить вивести з кризи. Він назвав серед проблем, зокрема, безробіття, забезпеченість медпрепаратами, питання аграріїв тощо.

Читайте також: Луценко теж покине коаліцію, якщо наступного тижня не оберуть нового прем’єра.

“Має бути стратегія… Як суспільство може підтримувати реформи, якщо для багатьох сьогодні секрет, яку модель економіки Україна будує… Як можна говорити про боротьбу з корупцією, якщо десятки мільярдів гривень, які є в чорних оборудках, не повертаються в бюджет, а бюджет, щоб перекрити дірку в Пенсійному фонді, доінвестовуює 80 мільярдів податків, які сплачує бізнес?”, – сказав він.

“Політичні лідери, лідери фракцій мають утворити якісну коаліцію, перезавантажити – утворити новий уряд. Цей уряд має налагодити діалог із суспільством, його дії мають бути зрозумілі людьми”, – сказав він і додав, що людям потрібно показувати не лише болючі сторони реформ, а й ті, які вселяють “оптимізм”, – вважає Гройсман.

“Ключовий момент – це якість управління”, – сказав спікер. Він нагадав про свій 9-місячний досвід роботи в уряді, який засвідчив, що питання довго ходять по кабінетах і немає узгодженості дій.

“Система державного управління потребує змін, які орієнтуються на людей. Якщо буде створена коаліція, яка буде справжньою, а не популістською, коли буде створений уряд, який буде рухатись далі, я все зроблю від мене залежне, щоб ці кроки були успішними”, – запевнив Гройсман.

Автор: Олена Рощенко, УП

Джерело.