fbpx
Політика
Гройсман: Під коаліційною угодою залишилося 237 підписів

Парламентська коаліція «Європейська Україна» на даний момент нараховує 237 народних депутатів. Про це заявив голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

«Я буду просто констатувати факт: було 5 фракцій, 3 фракції заявили про свій вихід з коаліції. Наступне – на сьогодні у парламенті є 237 підписів учасників коаліції, які не відкликані. Це факт, який не вимагає ніяких дій голови Верховної Ради про оголошення або не оголошення про коаліцію. Коли вона створювалася – це оголошення бул», – сказав Гройсман.

Як відомо, коаліція втрачає статус парламентської більшості, якщо вона нараховує менше 226 депутатів. Після цього нова парламентська більшість має бути сформована впродовж одного місяця від дня припинення діяльності попередньої.

Читайте також:  Про нового прем’єра, Савченко та коаліцію. Спільний брифінг Гройсмана, Яценюка та Філарета (Відео)

Згідно Конституції України, якщо впродовж місяця у Верховній Раді не буде сформовано коаліцію, президент має право достроково припинити повноваження парламенту.

Нагадаємо, в лютому з «Європейської України» вийшли фракції «Самопоміч» і «Батьківщина». Фракція «Радикальної партії Олега Ляшка» теж заявляє, що вийшла з коаліції ще у вересні минулого року. Однак парламентарі від цієї фракції свої підписи з коаліційної заяви наразі не відкликали.

Джерело.