Політика
Гонтарева платить американським лобістам за рахунок спекуляцій з ОВДП, – Апостроф

Бізнес-партнер Валерії Гонтаревої керуючий партнер компанії ICU Макар Пасенюк оплачує послуги американських лобістів за рахунок доходів від спекуляцій з ОВДП і депозитними сертифікатами НБУ, які реалізуються завдяки заступництву керівництва НБУ.

Опублікована екс-главою СБУ Валентином Наливайченком інформація про те, що Макар Пасенюк через офшорні компанії щомісяця перераховує в США 100 тисяч доларів за послуги з “просування економічних і геополітичних інтересів уряду України” повинна бути проаналізована НАБУ, повідомляє “Апостроф“.

“Якщо це особисті гроші Макара Пасенюка, як позначено в документах Мін’юсту США, то в це дуже дорогий подарунок, який бізнесмен робить чиновникам – керівникам країни. Відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”, сукупна вартість подарунків для держчиновника від однієї особи за рік не може перевищувати двох прожиткових мінімумів, а це 1330 грн. Або Пасенюк нічого нікому не дарує (у що віриться набагато охочіше), або просто використовує в інтересах Гонтаревої та інших вищих чиновників частину корупційного доходу, який дають їх посади?” – зазначає видання.

На думку “Апострофа”, Валерія Гонтарева розраховується з бізнес-партнерами “за вагомий внесок у просування економічних і геополітичних інтересів України” можливістю здійснювати спекуляції з державними цінними паперами, які проводяться на біржі “Перспектива”.

“Колишні” компанії Гонтаревої відкрито і легально роблять гроші з повітря… Колишній банк Гонтаревої “Авангард” – один з лідерів за обсягами торгів депозитними сертифікатами НБУ. Прибутковість по таких угодах перевищує 200% річних. Тільки в першому кварталі цього року обсяг торгів депсертифікатами на вторинному ринку становить понад 10 млрд грн…”, – цитує видання економічного оглядача Олексія Комаху.

Без використання адмінресурсу бізнес ICU і “Авангарду” був би неможливий, підкреслює “Апостроф”.

Екс-глава СБУ і лідер “Антикорупційної платформи” Валентин Наливайченко оприлюднив витяги з документів Мін’юсту США, згідно з якими наближені до Гонтаревої українські бізнесмени Макар Пасенюк і Артем Саприкін через офшорну компанію AS PrimaSodetasLimited з жовтня минулого року оплачують послуги американських лобістів із просування інтересів української влади.

“Наближені до голови Національного банку України Валерія Гонтаревої посадові особи, в тому числі громадяни України Макар Пасенюк і Артем Саприкін, наважились на території США використовувати сумнівні засоби і через офшорну фірму оплачувати послуги лобістської компанії для, вдумайтеся (!), Міфічного “просування економічних та геополітичних інтересів уряду України”, – написав Наливайченко.

Читайте також: Гонтарева витрачає 100 тис. гривень на місяць (відео).

Вашій увазі пропонуються деякі документи, які, переконаний, обов’язково мають стати предметом розслідування з боку украї…

Опубліковано Valentyn Nalyvaichenko 8 квітня 2016 р.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook