Політика
“Газпром” вимагає від України розплатитися за газ для окупованого Донбасу

Загальні позовні вимоги до “Нафтогазузбільшені до 31,75 млрд доларів.

Російський монополістГазпромзажадав від України розплатитися за газ, поставлений на захоплені російськосепаратистськими військами території Донбасу. При цьому загальні позовні вимоги до “Нафтогазузбільшені до 31,75 млрд доларів. Про це свідчить квартальний звіт компанії, передає Лига.net.

У звіті йдеться, що станом на 31 березня 2016 року заборгованістьНафтогазупередГазпромом” за поставлений у 2013-2016 роках газ становить станом близько $ 2,856 млрд.

Раніше в документах російського монополіста говорилося про борг в $ 2,2 млрд за постачання в 2013 і 2014 роках. Таким чином, “Газпрому новому звіті склав поставки газу “Нафтогазуі прямі поставки на окуповані території Донбасу.

Нагадаємо, НАКНафтогаз Українинаправив Російській Федерації офіційне письмове повідомлення про інвестиційному спорі в рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Росією і Україною. Мова йде про захоплення майна компанії на території окупованого Криму.

Також слід зазначити, що у 2015 році Україна поставила газу з Європи в півтора рази більше, ніж з Росії, імпорт з якої ще кілька років тому досягав 95%. З європейського напрямку в Україну надійшло 9,24 млрд кубометрів блакитного палива, а з РФ – 6,14 млрд. Втім, “Газпром” не відмовляється від планів продовжити продаж газу Україні. Мова йде про обсяги еквівалентом в 41% від усього поставленого газу в 2015 році – від 8,8 млрд до 14,1 млрд кубометрів газу до 2018 року. При цьому в “Газпромі” навіть розглядають поставки, які будуть дешевше середньоєвропейських цін. Зокрема, на 15% нижче, ніж про це записано в контракті з “Нафтогазом”.

Читайте також: КИЇВ ВІДМОВИВСЯ ВІД ПРОПОЗИЦІЇ ГАЗПРОМУ

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook