fbpx
Без рубрики
Філіп Брідлав закликав Білий Дім надати зброю Україні (відео)

Командувач силами НАТО Філіп Брідлав кілька тижнів тому подав рекомендації уряду США про надання Україні летальної зброї. Про це він заявив на слуханнях у сенатському комітеті зі збройних сил.

На запитання, чи варто США надати Україні й летальні оборонні озброєння, генерал відповів, що, на його думку, США не мають відкидати можливості застосувати будь-які інструменти. Адже Росія використовує всі інструменти державної сили проти України: гроші, дипломатію, інформаційні, військові та економічні ресурси.

«Росія тисне, використовуючи всі ці інструменти. Тому в цій військовій площині я не думаю, що ми можемо відкинути якісь інструменти впливу з нашого арсеналу».

«Є декілька моментів, які нас особливо турбують. Напруження виникає в місцях, які довгий час були відносно спокійними, наприклад, біля Луганська. У цих нападах залучають озброєння, яке було заборонене попередніми домовленостями за калібром, розміром і радіусом дії. Я переконаний, що Росія буде посилювати чи послаблювати тиск на лінії контакту, щоб тиснути на Київ, вимагаючи від нього першим виконати його частину домовленостей, що для Києва важко зробити», – сказав генерал Філіп Брідлав.

Він повторив, що Росія обрала собі роль супротивника США і становить довготривалу загрозу самому існуванню Сполучених Штатів і їхніх європейських союзників і партнерів.

Філіп Брідлав уже давно виступає за те, щоб США та їхні союзники не виключали можливості надати Україні не лише нелетальне озброєння, як нині, а й оборонні озброєння летальної дії, щоб мати кращі можливості протистояти агресії Росії. Офіційний Вашингтон на словах щоразу теж не виключає такої можливості, але заявляє, що необхідність в цьому ще не настала.