fbpx
Політика
Експерти назвали підозрюваних в атаці на MH-17

Bellingcat підозрює зенітно-ракетну бригаду з Курська в катастрофі Боїнга на сході України.

У новій доповіді міжнародної дослідницької групи Bellingcat йдеться, що “Бук”, який збив малайзійський Боїнг MH-17, можливо, доставили до українського кордону бійці другого дивізіону 53-ї зенітно-ракетної бригади з Курська.

У попередніх доповідях Bellingcat встановила, що “Бук” прибув до російсько-українського кордону з селища Маршала Жукова Курської області. Там розташована база 53-ї зенітно-ракетної бригади, до одного з дивізіонів якої, за даними Bellingcat, був приписаний “Бук”.

На те, що в операції брали участь бійці другого дивізіону, вказують індивідуальні номери знятої очевидцями техніки. Всі вони, крім однієї, починаються з двійки, що говорить про приналежність до певного з’єднання.

Єдина пускова установка з іншим номером (3х2, друга цифра стерта), замінила машину з номером 222, повідомляє Bellingcat. Саме “Бук-М1” з маркуванням 3х2 помітили очевидці в районі Сніжного 17 липня 2014 року до падіння літака.

Бук

Спираючись на список військових другого дивізіону 53-ї зенітно-ракетної бригади (він був розміщений в соціальних мережах військовослужбовцями), Bellingcat змогла знайти особисті сторінки більшості з них. Експерти організації стверджують, що їм вдалося визначити, хто брав участь в перекиданні ЗРК.

В основному це були бійці, які заступили на службу в кінці 2013 – початку 2014 років. На їхніх сторінках дослідники виявили безліч фотографій, на яких зображені пересування колони техніки до російсько-українського кордону, самі військові і орієнтири, за якими Bellingcat змогли встановити місцеперебування колони.

бук1

бук2

бук4

бук5

бук6

бук3

Крім того, на знімках зображені різні бойові машини, що брали участь в конвої. Індивідуальні номери і прикмети (фарба на корпусі, контур броньових аркушів) збігаються з тими, що зняли очевидці.

“З урахуванням складності комплексу, найбільш ймовірно, що російські військові не просто передали вогневу установку командирам сепаратистів, а й відправили з нею екіпаж. Якщо, що найімовірніше, “Бук 3х2″ мав російський екіпаж, то він напевно складався з військовослужбовців 53-ї зенітно-ракетної бригади, яка перебувала влітку 2014 року біля кордону з Україною”, – йдеться в звіті.

Джерело.