Політика
Директор ЦРУ виступив проти публікації секретної частини доповіді про теракти 11 вересня

У засекреченій частині доповіді про теракти 11 вересня йдеться про можливу підтримку терористів “Аль-Каїди” з боку офіційних осіб Саудівської Аравії. Директор ЦРУ Джон Бреннан наголосив, що ця інформація згодом не знайшла підтвердження.

Директор Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США Джон Бреннан виступив проти публікації секретної частини доповіді про теракти 11 вересня, про це він заявив в інтерв’ю NBC.

У закритій частині доповіді йдеться про роль Саудівської Аравії в терактах, що сталися у 2001 році (15 з 19 викрадачів літаків були громадянами королівства).

“Ця глава була вилучена з доповіді в зв’язку з побоюваннями з приводу чутливих методів слідчих дій, а в 2002 році розслідування терактів ще тривало. Розслідування Конгресу було лише” попереднім звітом “, який тільки зібрав інформацію без перевірки її справжності. Це була комбінація точних і неточних відомостей “, – підкреслив Бреннан.

Потім, за його словами, підняті в доповіді питання були повністю досліджені і вивчені комісією з розслідування теракту 11 вересня.

“Члени комісії дуже чітко висловилися, що не було ніяких доказів, які вказували б, що саудівський уряд в цілому або саудівські чиновники індивідуально надавали фінансову підтримку” Аль-Каїді “, – додав директор ЦРУ.

За його словами, “деякі люди можуть вхопитися за непідтверджену, неперевірену інформацію”.

Під час розслідування терактів, які влаштували терористи “Аль-Каїди” 11 вересня 2001 року, були зафіксовані свідчення очевидців трагедії і складений звіт на 800 сторінках, остання глава якого була вилучена з відкритого доступу з міркувань безпеки.

Як зазначає The Independent, в адміністрації президента США Барака Обами в кінці квітня заявляли, що в цьому році секретна частина доповіді – можливо, не повністю – може бути опублікована.

11 вересня 2001 року сталась серія з чотирьох терактів, які забрали життя більше 3 тис. Осіб. Два літаки, захоплених терористами-смертниками, врізалися у вежі-близнюки Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку, третій – в будівлю Пентагону. Четвертий літак розбився в полі в штаті Пенсільванія, коли пасажири спробували відбити судно у терористів.

Ватажок “Аль-Каїди” Усама бен Ладен був знайдений і убитий американськими спецслужбами 2 травня 2011 року в місті Абботтабад в Пакистані.

Читайте таакож: Трамп закликав знищувати російські літаки.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook