Світ
Друга революція вже скоро: люди перестануть займатися цим, щоб народити дітей

Підприємець Мартін Варшавський зробив сенсаційну заяву про те, що його компанія хоче почати другу суальну революцію, зруйнувавши існуючі уявлення про продовження роду. CEO та засновник стартапу Prelude Fertility про це повідомив, виступаючи на сцені Global Summit 2016, який проводиться Singularity University.

Перша суальна революція. Перша суальна революція почалася в травні 1960 року, коли FDA схвалила оральні контрацептиви і зробила їх доступними для широкого загалу. Несподівано з’явився безпечний і ефективний спосіб уникнути небажаної вагітності, і жінки швидко вскочили на підніжку трамвая контролю над народжуваністю; до 1965 року, за статистикою, майже 6,5 мільйона американських жінок були на таблетках. Поява контролю над народжуваністю відокремило  від продовження роду.

На думку Варшавського, друга суальна революція відокремить дітонародження від , оскільки перестане бути кращим способом для створення дітей.

Пари, які вирішують завести дітей, завжди сподіваються, що їхні діти будуть здоровими і жити довго, тому вирішують закладати дитину в умовах фізичного, емоційного і фінансового спокою. Згідно з дослідженнями Варшавського, в 2016 році з семи мільйонів чоловік, які спробують зачати дитину в процесі  досягнуть успіху тільки п’ять мільйонів. З цих п’яти мільйонів один мільйон зіткнеться з викиднем і залишиться всього чотири мільйони новонароджених. 200 000 з цих чотирьох мільйонів народиться з вродженими проблемами зі здоров’ям, яким можна було б запобігти.

Епідемія безпліддя. Ці статистичні дані вказують на майбутню епідемію безпліддя. Світове населення, за прогнозами, досягне восьми мільярдів до 2025 року і дев’яти – до 2050, але якщо рівень народжуваності залишиться на поточному рівні, після цього популяція може піти на спад. Коефіцієнт заміни народжуваністю, тобто середнє число дітей, яке повинна мати кожна жінка, щоб підтримувати популяцію, становить 2,1. У тих же США це 1,9 дитини на жінку, і в Росії все не набагато краще.

Очевидно, на це впливають багато чинників, але цікаво відзначити, що відсутність бажання мати дітей не є одним з них.

Згідно з дослідженням Варшавського, середнє число дітей, яких хочуть завести жінки до 30 років, становить 2,7, але 70% жінок доживають до сорока, так і не домігшись цього результату. Ті, хто бореться з безпліддям або спостерігає його у друзів або родичів, знає, наскільки це може бути важко. Розмноження та батьківство – це фундаментальний досвід, приготований для нас природою, міцно вшитий в нашу ДНК; смуток від неможливості завести і мати дітей призводить до того, що людям здається, ніби у них відірвали важливу частину людського буття.

Читайте також: Титул “Міс Всесвіт 2016” завоювала українка (фото)

Чи є спосіб краще? Виникає питання: чи можемо ми робити дітей таким чином, який буде краще занять ? Наші тіла дозрівають для розмноження ще в ранньому віці, умовно кажучи, до 20 років, і якщо судити по нашій біології, в 2016 році ми повинні заводити дітей в тому ж вікні часу, як і наші предки з 1816 або 1016 року. Але на відміну від наших предків, в даний час наші тіла не синхронізовані з нашим життям. Жінки хочуть побудувати кар’єру, перш ніж заводити дітей. Люди стали одружуватися пізніше. Пари хочуть пожити разом кілька років, перш ніж заводити сім’ї. І на довершення до всього цього, ми живемо набагато довше, ніж люди тих часів, та й будь-яких інших.

Відстрочка народження дітей привела до буму в області екстракорпорального запліднення, але навіть серед пар, які вдаються до цього способу, 30% не можуть завести дитину. Варшавський хоче заповнити цю прогалину. Він розробив метод “Прелюдія” як спосіб мати дітей в більш пізньому віці. Спосіб включає чотири етапи:

1. Збереження фертильності: яйцеклітини жінок і сперма чоловіків заморожуються в розквіті родючості, в 35 років або менше. Всупереч поширеній думці, зберігати потрібно не тільки яйцеклітину: якщо чоловік старше 40 років заводить дітей, ризик розвитку у них психічних розладів зростає на 75%.

2. Створення ембріона: коли пара готова, їх яйцеклітини і сперма розморожуються і поєднуються для створення ембріона (за межами материнського організму).

3. Генетичні скринінг: перед імплантацією в матку, ембріони проходять скринінг і діагностику відхилень.

4. Перенесення одного ембріона: найдужчий ембріон імплантується в матку матері.

Дизайнерські немовлята, етичні питання. Звучить трохи незвично, правда? Варшавський наполягає, що метод “Прелюдія” полягає не в тому, щоб створити більш красивих або розумних дітей; його завдання допомагати людям завести здорову дитину, власне, як вони і хочуть. Хромосомні і генетичні відхилення можуть бути відсіяні без попереднього визначення будь-яких інших характеристик дитини.

Але де межа між вибором рис для здорової дитини та створенням дизайнерських немовлят? Що, якщо я захочу вибрати, бути моїй дитині екстравертом чи інтровертом? Чи можу я вирішити, наскільки він повинен бути розумним? Чи буду я тоді в більшій мірі відповідальним за успіх моєї дитини або невдачі в різних сферах життя?

Перед тим, як відповісти на ці питання, є й інший, більш актуальний, яким задаються 30- і 40-річні жінки: якщо в моєму житті виходить так, що моє тіло не в змозі своєчасно народити здорову дитину, чи потрібно прийняти це як природну даність або ж можна використовувати технології, щоб спробувати не допустити природу?

Чи є у нас альтернативи? Друга суальна революція, яка повністю відокремить дітонародження від , може і не відбутися, але зростаюча популярність екстракорпорального запліднення і інших методів лікування безпліддя показує, що ми вже робимо кроки в цьому напрямку. Якщо подальші розробки в області репродуктивних технологій не стануть майбутнім створення дітей, тоді що?

Синхронізувати нашу біологію з способом життя 21 століття буде непросто. Якщо об’єднання біології і технологій з метою допомогти дитині без звучить дико, чому ж ми тоді не гребуємо користуватися технологіями і не покладаємося виключно на біологію? Можливо, саме технології роблять людину людиною. Ми ж не будемо робити крок назад, в ті часи, коли наші прадіди і прабабусі одружилися в 20 і заводили дітей в 25? Ні.

Джерело.

Реклама

Related Post