fbpx
Дозвілля
Домашні завдання визнали шкідливими для дитячого здоров’я

Вчені з Університету Дьюка заявили, що домашні завдання не допомагають дітям краще вчиться, а скоріше навпаки.

Ми всі давно звикли, що в школі задають домашнє завдання – так було завжди. А чи задумувались ви про те, що насправді, цінність домашніх завдань під великим питанням?

А ось дослідження говорять про те, що учні початкових шкіл, займаючись в класі, легше засвоюють матеріал і отримують кращі оцінки. А додаткові завдання додому – це купа дорогоцінного часу, який ми забираємо у наших дітей.

“Дітям в початковій школі домашнє завдання не потрібно” – стверджують вчені.

Більше того, навіть у середній школі домашні завдання дають мінімальний ефект. Якщо говорити про старшокласників, то так – домашня робота приносить їм користь, але і тут необхідно знати міру. Наприклад, в учнів, які витрачають на повторення 1,5 години часу, успішність краще, ніж у тих, хто витрачає 4 години.

Ці дані взяті не з одного спостереження. Професор Харріс Купер, який заговорив про це, провів 120 досліджень в 1989 році і ще 60 в 2006 році, але так і не зміг знайти переконливі і наочні плюси домашніх завдань. А ось що він з’ясував, так це те, що вони чинять негативний вплив на ставлення дітей до школи.

Читайте також: Генетичний закон злиднів.

Дитина, яка тільки починає навчання в школі, заслуговує шансу розвивати любов до вивчення. Замість цього домашня робота налаштовує проти школи і науки в цілому. Діти, стикаючись з величезним навантаженням, сприймають школу, як 11 років “каторги”, і це викликає стійку ненависть до навчання.

Тисячі сімей б’ються над домашньою роботою щовечора. Батьки тиснуть і умовляють. Стомлені діти протестують і кричать. Замість того щоб підтримати один одного в кінці важкого дня, занадто багато виявляються втягнутими в круговорот: «Ти уроки зробив?»

Є ще одна проблема: Роблячи домашні завдання, діти потребують допомоги дорослих. Але, отримуючи її, звикають покладатися на батьків, які виконують роль «патрульний поліцейський». А це, крім постійного конфлікту і бурчання, підриває одну з головних цілей домашньої роботи – відповідальність.

Джерело.