Події
Діти приїхали додому з табору в синцях і гематомах, — мати обстріляного на Тернопільщині хлопчика

Тринадцятирічний Данило з Маріуполя повернувся з табору в синцях і крововилах, стверджують його батьки. Синці були і в молодшого сина Артема. Діти три тижні провели у таборі на Тернопільщині, де їх та інших учасників обстрілювали з автомата для страйкболу.

Нагадаємо, відео, де дитину примушують присідати та раз за разом стріляють їй в сідниці, облетіло інтернет. Хлопчик, ойкає, корчиться від болю, але виховник продовжує стріляти перед десятками інших дітей. Батьки шукають справедливості через правоохоронців. Організатори табору кажуть, що хлопчик, як і кожен учасник табору, міг просто відмовитись від ігор з розстрілюванням.

Кореспонденти ДОБИ з’ясовували обставини інциденту.

“Все робилось силами волонтерів”

Жінка додає, що вона займалась організаційними моментами, турбувалась про харчування, лікування, транспорт. Скаржиться, що в ОДА не посприяли навіть транспортом, а все робилось силами волонтерів.

— Ті табори, які проходили, вони проходили повністю на волонтерських засадах. Ніхто грошей нам не платив. Виключно хлопці, які взялись допомогти. Батьки не сплачували нічого за табір, все було повністю безкоштовно. Навіть було таке, що Штольца знайомий надав автомобіль на 21 день для того, щоб ми проводили локацію з Шумська до Кутянки, було, що в дитини зуб нагнало, діти звикли до сонячного клімату, в нас прохолодніше, ми возили дітей послухати, — додає жінка.

Мирослава Денисюк каже, що вишколами на таборі займались волонтери, з якими вона була попередньо знайома. Микола Марко (Маркіз) працював на попередньому заїзді. Організаторка зазначає, що її колега і вишколи влаштовував, і готував для дітей разом з нею.

В тому, що хлопчика обстріляли, Мирослава Денисюк проблеми не бачить.

 “Коли розказував про табір — плакав” Наталія Матвейчук, мама хлопчика, розповідає, що навіть коли діти повернулись з табору із синцями, спершу вони з чоловіком не хотіли робити розголос. Вважали, діти трохи перебільшують. Та коли побачили відео, кажуть, волосся стало дибом.

Читайте також: НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ УЖЕ ВСТАНОВИЛИ ОСОБУ ВИХОВАТЕЛЯ, ЯКИЙ СТРІЛЯВ У ДІТЕЙ (ВІДЕО)

— На таборі було два сини, але молодшому дісталось менше, фактично все – старшому сину. Те, що на відео, це останній день перебування в таборі. Він приїхав весь в синцях, шкіра пробита цими кулями та криваві підтьоки, одяг був в крові. Ми з чоловіком відразу хотіли звернутись до правоохоронців. Але порадились, у зв’язку з конфліктом і напруженими стосунками Сходу та Заходу ми не хотіли роздувати весь цей скандал. І так стосунки натягнуті. Нас ще й запросили волонтери, в них були хороші цілі, вони ж не хотіли калічити дітей.

Коли діти дзвонили, то вони розказували, що в них в таборі є такі ігри, що цей Маркіз каже їм, щоб вони втікали й стріляє по них кульками пластиковими. Ми зрозуміли, що це така гра, ми не уявляли, що відбувається щось таке, як на відео. Ми думали, що вони просто граються, що діти трохи перебільшують, дітям же це властиво. Коли вони приїхали, прийшов десь тиждень, ми побачили це відео, в нас був шок, що чоловік просто знущається, син присідає, а він по ньому стріляє ще й в одну точку. Видно, що він корчиться від болю, я думаю, там би дорослий не витримав, якщо з такої відстані стріляти й в одну точку. Але ж підлітки… вони один перед одним герої, він терпів, сприйняв, що він має терпіти біль. Він не розумів, що це просто знущання.

Жінка каже, що син не розплакався тільки тому, що намагався виглядати мужньо перед своїми однолітками.

— Вони були далеко від дому, батьків не було поруч, їм постійно говорили, що вони мають терпіти. Тому вони тримались. Вони не казали, що от заберіть нас звідси. Молодшому попало лише кілька куль. Але для нього це було травматично, він коли розказував, плакав.

 Організатори перед нами не вибачились. В соцмережах чоловік переписувався і з організаторами. Вони зайняли таку позицію, що це нормально, що ми нічого не розуміємо у вихованні дітей, що ми читали програму табору, хоч в програмі не було написано, що наших дітей будуть розстрілювати. Тобто в них така позиція, що ми не праві, тому не було навіть жодних вибачень, — додає жінка.

Мирослава Денисюк, як зазначається вище, запевняє, що за перебування дітей в таборі батьки не заплатили ні копійки, адже все було на плечах волонтерів.

— Хлопці організували понад 80% коштів, продуктів і всього решту, тому честь їм і хвала, — говорить Мирослава Денисюк.

Втім, Наталія Матвейчук говорить, що кошти за табір таки платили.

— Діти з різних областей, роз’їхалися. Можливо, хтось з дітей приховував. Можливо, хтось не хотів звертатися, вважаючи, що це є правильне виховання. А, можливо, хтось і не знав, куди звертатися, чи не бачив відео. Коли розійшлася хвиля інформації, ми очікуємо, що будуть інші звернення. Ми маємо уже списки усіх дітей, які там були, і будемо спілкуватися з іншими батьками. Поки що є лише одна заява в Маріуполі – зауважив керівник Сектору комунікації ГУ НП Тернопільщини.

“Це насильство в чистому вигляді”

Представник уповноваженого з прав людини у Тернопільській області Володимир Шевченко бачить в інциденті жорстоке поводження з дитиною. Каже, що справа на контролі в Уповноваженого.

Психолог, громадський монітор у Національний превентивний механізм Мар’яна Гевко зазначає: те, що є на відео, насильство в чистому вигляді.

“Щоб зрозуміти все глибше, туди треба поїхати”

Помічник народного депутата Михайла Головка, колишній голова Шумської РДА Василь Габор, заїзд дітей був неофіційний.

— Табір Гайдарівець в Шумському районі, де відбулися ці ганебні події, знаходиться в підвішеному правовому статусі – тривають судові спори між районною радою та облздравницею, попри це районна і обласна влада влаштовує неофіційні заїзди дітей. Цього року санепідемстанція і ДСНС не дозволили там перебувати дітям, але це проігнорували. Неформально табір проінспектувала районна адміністрація і райрада і дала добро керівництву закладу незаконно заробити на дітях. Щоб зрозуміти все глибше, туди треба поїхати: будиночки аварійні, місця для купання не підготовлені та багато іншого. Тепер щодо виховного процесу: інструктори, серед яких і Марко, або як його ще називали там діти “Маркіз”, підібрані навмання з тих хто згодився, а згодилися, як бачимо, садисти-неадеквати, які там самі ловлять кайф від знущання і приниження над дітьми. Слід також зрозуміти й дітей, які задля хоча б якоїсь можливості відпочити на мирних територіях терплять знущання, як належне, залякані діти навіть боялися дивитися в очі Маркізу. Від себе особисто направляю звернення до Генеральної прокуратури та МВС, щоби взяли під контроль дану справу, — зазначив Василь Габор.

Зоряна БИНДАС

Назарій НАДЖОГА

Джерело.

Related Post

facebook