fbpx
Здоров'я
Діагноз – за станом нігтів. Про що свідчать білі цятки, ребристість, розшарування?

Стан нiгтiв свiдчить про роботу всього органiзму, – — каже Олена Задорожна, дерматолог вищої категорiї.

Наприклад, якщо на них з’являються бiлi плямки — це порушення обмiну речовин, нiгтi з синюватим вiдтiнком — ознака серцево-судинних захворювань, надто бiлi у тих, хто має хвору печiнку, “ребристi” — у дiабетикiв.

На станi нiгтiв позначається i понижений iмунiтет, i захоплення дiєтами чи нерацiоне харчування, внаслiдок чого виникає брак вiтамiнiв та мiнералiв в органiзмi, зокрема кальцiю. Через це нiгтi й стають тонкими, ламкими, викривляються, на них з’являються бiлi цятки.

Аби поповнити дефiцит кальцiю в органiзмi, їжте бiльше домашнього сиру, горiхiв, iнжиру.

— А кальцiй у таблетках не пiдiйде?

— Звичайно, ви можете, порадившись iз лiкарем, пройти курс оздоровлення нiгтiв: кальцiй, вiтамiни, медичний желатин.

Цi препарати покращують i стан волосся. Однак медики доводять, що найкраще засвоюються органiзмом тi кориснi речовини, якi надходять до нього саме з їжею, а не у виглядi медичних препаратiв. Крiм того, якщо захопитися ковтанням кальцiєвмiсних пiгулок, можна, навпаки, погiршити стан нiгтiв: при надмiрнiй кiлькостi цього елементу в органiзмi вони стають товстiшими, але й далi ламаються!

— Чим iще можна збагатити рацiон, окрiм сиру?

— Оскiльки проблеми з нiгтями спричиняє дефiцит не тiльки кальцiю, але й залiза, йоду, магнiю, вiтамiнiв А та В, їжте багатi на цi елементи продукти: кисломолочнi, горiхи, рибу (особливо скумбрiю, тунець, сардини та кiльку), м’ясо, печiнку, квасолю, моркву, шпинат.

Моркву, до речi, слiд споживати з олiєю — вiтамiн А жиророзчинний, тож у такому виглядi вiн засвоюється найкраще. Дуже смачна й корисна гарбузова каша.

З гарбуза можна приготувати i желе, адже желатин сприяє змiцненню нiгтiв. Лак не допоможе — Якось дiвчина-манiкюрниця у салонi переконувала мене покривати нiгтi лаком, аби захистити їх “вiд негативного впливу довкiлля”… — Навряд чи це допоможе. Краще вдатися до iнших засобiв захисту — наприклад, мити посуд чи прати мийними засобами, що знежирюють та зневоднюють нiгтi, лише у рукавичках.

А фарбування лаком шкодить нiгтям.

Отож спершу треба нанести основу, потiм — лак, а тодi — закрiплювач. Поверхня нiгтя нерiвна, а основа згладжує її, тому лак краще лягає i довше тримається.

Крiм того, основа є захисним бар’єром мiж нiгтем i барвниками: нiгтi вбирають барвник, i пiсля темних лакiв прозорими скористатися майже неможливо. До того ж до складу основи входять рiзноманiтнi змiцнювальнi речовини, наприклад, екстракти морських водоростей, вона робить нiготь сильнiшим та щiльнiшим. —

Мабуть, нiгтям шкодять i “змивачки” лакiв?

— Значно бiльше, анiж сам лак, тому слiд використовувати їх якнайрiдше. Краще купити дорожчий лак, що добре тримається, анiж експериментувати з дешевим китайським, виготовленим iз невiдомих iнгредiєнтiв.

— Якось саме китайський я випробувала на нiгтях нiг… Тримався два мiсяцi — навiть не злущився! — I яким був результат? — Коли змила, побачила, що нiгтi тьмянi й темнi, з плямами. Досi не вiдновилися… Бiльше експериментувати не буду! Все за правилами?

— А неправильний манiкюр може призвести до ламкостi чи вiдшарування нiгтiв? — Про це знає кожен майстер манiкюру.

Якщо, наприклад, обрiзати нiготь на великому пальцi одним рухом, вiн почне вiдшаровуватися. Тому це слiд робити дуже акуратно, гострими ножицями чи спецiальними iнструментами для манiкюру.

Якщо ж вони недосить гострi — це також може спричинити вiдшаровування нiгтьової пластинки. Тому краще скористатися пилочкою, i не iз залiзним напиленням, а пластиковою чи скляною. Вони найделiкатнiшi у доглядi нiгтiв. — А як часто належить робити манiкюр? — Тричi на мiсяць, тобто хоча б раз на десять днiв.

Перед цiєю процедурою шкiру рук треба зволожити. Можна зробити глiцеринову ванночку: взяти 1 столову ложку глiцерину й 1 чайну ложку нашатирного спирту, розвести цю сумiш у 2 лiтрах теплої води i на 15 хвилин занурити туди руки.

Читайте також:УВАГА НА НІГТІ: ВИБЕРІТЬ СВІЙ СТИЛЬ МАНІКЮРУ І ДІЗНАЙТЕСЯ ПРО СЕБЕ БАГАТО НОВОГО

Потiм нiгтi пiдпиляйте, надайте їм бажаної форми. Далi з допомогою тупої лопаточки акуратно вiдтягнiть кутикулу й обрiжте її спецiальними ножицями.

Якщо ж не любите обрiзний манiкюр, можна скористатися засобом для пом’якшення кутикули. Опiсля треба вiдполiрувати нiгтi й змастити їх та шкiру рук зволожувальним кремом.

Альтернатива “хiмiї”

Маска з лимонного соку

Слiд просто змочити ним ватку i прикласти до нiгтiв на 5 хвилин.

 Маска з подорожника

Запарте аптечний подорожник, додайте чайну ложку меду та ложку тертого часнику. Дайте сумiшi настоятися 10 хвилин та увiтрiть її в кожен нiготь. Якщо шкiра навколо нiгтя пошкоджена, може трошки пекти. Через 5 хвилин змийте маску спочатку теплою, а потiм холодною водою.

 Мазь для нiгтiв

Зварiть яйце. Вiдокремте жовток i розiтрiть його. Додайте до нього 4 г розтопленого на водянiй банi бджолиного воску i стiльки ж олiї, щоби сумiш мала консистенцiю мазi. Змащуйте нею нiгтi кожного вечора.
Читайте також:СТАЛО ВІДОМО, ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ПОПУЛЯРНИЙ МАНІКЮР

Джерело.

facebook