fbpx
Без рубрики
Діагноз… за руками: на пальцях та долоні розташовані проекції майже всіх внутрішніх органів

Колись науковцi помiтили, що анатомiчна будова долонi аналогiчна будовi усього тiла. Так, великий палець має подобу голови, середнiй та безiменний схожi на ноги, а вказiвний та мiзинець — це “руки”. Узвишшя на долоннiй поверхнi, розташоване пiд великим пальцем, — це грудна клiтина. Тильний бiк кистi — спина, а повздовжня лiнiя, що умовно дiлить кисть навпiл, — це хребет. Вiдтак, кожен внутрiшнiй орган має свої проекцiї на долоню та стопу.

Особливо вони активнi пiд час захворювань. Тому точку, що вiдповiдає тому чи iншому органу, дуже легко виявити — вони пiд час хвороби дуже чутливi навiть при доторканнi пальцями.

— Дiагностика за долонями та стопами називається “су-джок”, — роповiдає Дмитро Серяков, спiвробiтник мiжнародного оздоровчого центру — У перекладi з корейської мови “су” — це кисть, а “джок” — стопа.

Уважно оглянувши свої руки, ви зможете побачити, що відбувається з організмом.

Отже, починаємо дiагностику. Долоню повернiть до себе, а пальцi витягніть. Уважно розгляньте свої пальцi. Особливу увагу звернiть на великий палець, адже це — “голова”. Уважно промацайте палець, притискаючи шкiру на кожному мiлiметрi. Верхiвка пальця вiдповiдає мозку, трохи нижче розташована точка ока, з внутрiшнього боку пальця на рiвнi нiгтя — проекцiя вуха, а на зовнiшньому боцi — рота. Усi цi точки розташованi не нижче першої фаланги.

В основi великого пальця розташованi точки гортанi та легенiв, а та “горбочку” в основi пальця — точка серця. Майже бiля зап’ястка — точка селезiнки.

Вказiвний палець та мiзинець — це проекцiя рук. Вiдповiдно, якщо точки будуть болючими у тих мiсцях, якi спiвпадають з розташуванням суглобiв, варто звернути на це увагу.

 terap13a

Середнiй та безiменний пальцi — ноги. Проекцiя вiд кiнчикiв пальцiв до їх основи “iлюструє” ноги вiд стопи до тазових суглобiв. До речi, якщо ви виявили болючу точку на перетинцi мiж цими пальцями, вам варто звернути увагу на статеву систему, трохи нижче розташована точка, що “вiдповiдає” за сечовивiднi шляхи, а поруч — за матку.

Дуже уважно обстежте саму долоню. На нiй розташованi проекцiї майже усiх внутрiшнiх органiв. Починаючи вiд мiзинця, на тильному боцi долонi розташованi точки нирок, жовчевого мiхура, печiнки, а майже бiля зап’ястка — точка, що вiдповiдає за шлунок. А посеред долонi є кiлька точок, що вiдповiдають кишкiвнику.

Тож, якщо натиснення та ту чи iншу точку викликає у вас неприємнi чи болiснi вiдчуття, це може бути сигналом, що з якимось органом щось не гаразд.

Читайте також:  Нервуєш? Випий! Порадили науковці…

Джерело.

facebook