Політика
Депутати дали зрозуміти: ціна сигарет в Україні підніметься до європейської

Рада позитивно оцінила заходи, спрямовані на зменшення кількості курців в країні.

Верховна Рада заявила про готовність підтримати зміни до законів про гармонізацію з ЄС ставок акцизів на сигарети.

Депутати сьогодні прийняли постанову №4119 “Про заяву Верховної Ради України з нагоди 10-річчя ратифікації Україною Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну”.

“За” проголосували 232 з 348 нардепів, зареєстрованих у сесійній залі, повідомляється на сайті Верховної Ради.

Прийнявши цей документ, Рада тим самим позитивно оцінила заходи, реалізовані в Україні і спрямовані на зменшення кількості курців.

У той же час парламент визнав незадовільним виконання зобов’язань України в частині розробки, реалізації, оновлення та перегляду багатосекторальних національних стратегій, планів і програм по боротьбі проти тютюнопаління.

“Вважаємо за доцільне розробити і реалізувати державну цільову соціальну програму зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення і допомоги в припиненні куріння”, – йдеться в заяві.

У документі наголошується, що, згідно з повідомленнями Секретаріату РКБТ ВООЗ, за останні 10 років 80% країн посилили своє законодавство в боротьбі проти тютюну. Причому вартість пачки сигарет зросла в середньому на 150% і т.д.

У свою чергу Україна також зробила ряд заходів. Тільки в монетарному вигляді за останні вісім років від підвищення акцизів до держбюджету надійшло в 9 разів більше доходів: з 2,5 млрд гривень в 2007 році до 22,2 млрд гривень в 2015 році.

Як повідомлялося раніше, дорогі сигарети обійдуться українцям ще дорожче. Експерти прогнозують, що пачка сигарет преміальних марок подорожчає відразу на 60-80 копійок.

Нагадаємо, за контрабанду тютюну і алкоголю в Україні можна буде сісти років на 10. Профільний комітет рекомендував парламенту прийняти відповідний законопроект за основу.

Читайте також: Кидати курити треба різко – дослідження.

Джерело.

 

Реклама

Related Post

facebook