fbpx
Події
“Чим твоя робота краще?”: Працівниці індустрії пікетували МВС (фото)

Співробітниці і правозахисники вимагають скасувати відповідальність за добровільну роботу в бізнесі повнолітніх людей.

Напередодні Міжнародного дня захисту працівників від насильства і жорстокості біля МВС у Києві відбулася акція проти переслідування та залякування за роботу в сфері послуг. Про це повідомляє Ліга.нет, передають Патріоти України.

Співробітниці і правозахисники вимагають скасувати відповідальність за добровільну роботу в бізнесі повнолітніх людей, а також припинити необґрунтоване насильство і дискримінацію як з боку клієнтів, так і з боку правоохоронних органів.

На їхню думку, адміністративна відповідальність за проституцію (ст. 181.1 Кодексу про адміністративні правопорушення) нічим не обґрунтована, оскільки робота не представляє собою суспільної небезпеки. В той же час ця норма заганяє робітниць в підпілля, де вони зазнають насильства, дискримінації та стигматизації як з боку клієнтів, так і з боку правоохоронців.

Вони додали, що злочини проти працівників залишаються без належного розслідування, що дозволяє їх кривдникам продовжувати здійснювати насилля безкарно.

Як зазначають організатори акції, відмова від покарання (декриміналізація) не означає легалізації бізнесу, і мова йде лише про людей, які добровільно виконують подібну роботу. У свою чергу речник МВС Артем Шевченко заявив “Українській правді”, що відомство виконує лише ті норми, які прописані в законодавстві щодо працівниць індустрії, а також тих, хто таку діяльність організує.

За його словами, пікетувальники прийшли не за адресою. “Якщо вони бажають, щоб МВС стало ініціатором змін у цій сфері, навряд чи це можливо, оскільки ця тема не є найнагальнішою для законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності”, – сказав він.

Зокрема, за словами Шевченка, серед таких нагальних тем є скасування “закону Савченко”, новий закон про кримінальні проступки та інші. “Нехай апелюють до депутатів, які зайнялися б цією темою і ініціювали відповідні законодавчі зміни”, – додав речник МВС.

Читайте також:  Що означає 2G, 3G, 4G та 5G

Джерело.

Related Post

facebook