fbpx
Без рубрики
Чи зламаємо стереотипи про держави «вісі зла»?

Цей термін вперше використав колишній президент США Джордж Буш 29 січня 2002 року. У своєму щорічному зверненні до Конгресу США він звинувачував Ірак, Іран і Північну Корею у спонсоруванні тероризму.

Але основними ознаками тоталітарної політичної системи є також монополія однієї політичної партії, контроль над економікою, організований терор і переслідування інакомислячих. Це за підручником з політології. З досвіду знаємо й про контроль над культурою, тобто всіма видами мистецтва й митцями.

США до списку «злих» режимів, звичайно, не внесли б нафто-доларового друга – Саудівську Аравію, в якій різних заборон більше, ніж дозволеного. Наприклад, суспільні кінотеатри і театри заборонені у країні з 1980-х років. У Саудівській Аравії, яка живе за нормами шаріату, права жінок дуже жорстко обмежені практично у всіх сферах суспільного життя. Так, жінкам заборонено керувати машиною або з’являтися в публічному місці без супроводу чоловіка або родича.

Та, можливо, все змінюється й згодом позбудемося стереотипів щодо цих країн?

На перший погляд, ніби є прогрес… Але не все так просто…

117
Північна Корея – це не тільки ідеологія чучхе, диктатор Кім Чен Ин, воднева бомба, паради в стилі радянських часів…

В тоталітарній державі, виявляється, є маловідома дівоча поп-група «Моранбон» – офіційне обличчя країни для зовнішнього світу. Вона була створена за ініціативою лідера Кім Чен Ина в 2012 році.

Дівчата мали право їздити на гастролі й навіть давати інтерв’ю. Чому ж тоді недавня поїздка в Китай не дала можливості дівчатам дати концерт? Тільки поселилися в готель і зразу ж їх Кім Чен Ин відкликав у Пхеньян. Версій багато – від своєрідного китайського протесту проти випробування водневої бомби до ревнощів корейського лідера з приводу інтересу ЗМІ до його коханки з гурту«Моранбон».

Років 40 тому говорили: «Тегеран – другий Париж». За рівнем свободи Іран 70-х років був разом з Європою. Жінки ходили з голими ногами і непокритою головою; західна музика і західна культура була в пошані практично у всіх верствах населення.

Але наприкінці 70-х років в Ірані трапилася ісламська революція і жінок одягли з голови до ніг.

Однак сьогодні порівняно з Афганістаном на вулицях Тегерана звичайні персіянки вражають.

Дівчата можуть ходити практично так, як вважають за потрібне. Єдині умови – це голова і шия повинні бути покриті хусткою.

1427706096_895

Але чи не проникнуть згодом ідеї ІДІЛу в країну й не позбавлять іранських модниць цієї радості й можливості не приховувати свою красу за паранджею?

У Саудівській Аравії вперше в історії жінку обрали депутатом муніципальної ради.

Жінки на виборах голосують на спеціальних виборчих дільницях окремо від чоловіків. Голосувати можуть близько 130 тисяч жінок – це в десять разів менше, ніж кількість виборців-чоловіків.

837809
Ці муніципальні вибори були першими в історії країни, в яких могли брати участь жінки. Їм дали право як голосувати, так і балотуватися.

У ході виборчої кампанії жінки представляли свої програми, перебуваючи за непрозорими перегородками, або ж за них це робили їхні представники чоловіки.

Джерело.