fbpx
Світ
Чехія працевлаштує п’ять тисяч українців

Чеські фірми відчувають нестачу працівників нижчої кваліфікації.

Чеські компанії планують прийняти на роботу 5 тисяч українців, передає Радіо Прага.

Повідомляється, що пропозиція на розширення проекту з притоку українських робітників нині проходить процедуру внесення поправок. Поки що даний проект, який стартував у листопаді 2015 року, стосувався лише фахівців з вищою освітою. Нині до нього увійдуть і люди з нижчою кваліфікацією.

“Приймати на роботу українців, по суті, вже стає необхідністю, оскільки без них багато фірм збанкрутують, тому що не в змозі виконувати замовлення. Є вже навіть перші сигнали, які говорять про те, що їм доведеться перенести виробництво в країни, де буде простіше знайти співробітників”, – заявила віце-президент Економічної палати ЧР Ірена Бартонєва Палкова.

За останніми доступними статистичними даними Управління з працевлаштування, в кінці 2014 року в Чехії було працевлаштовано 35 тисяч українців із 65 тисяч іноземців, які прибули до Чехії з країн, що не входять до складу ЄС.

Читайте також: Пяні росіяни хотіли підірвати вибухівку на борту літака за 10 хв. до приземлення в Жулянах (відео)

“Чеські фірми відчувають нестачу сантехніків, зварювальників, слюсарів та слюсарів-інструментальників, знайти яких неможливо навіть через біржу праці. Нині передбачається розв’язати цю проблему таким чином, що фахівці цих професій, яких не вистачає, будуть привезені з України. Для деяких фірм це настільки важливо, що вони навіть готові подолати мовний бар’єр”, – зазначає видання.

Раніше повідомлялося, що в Польщі пропонують видати мільйону українців вид на проживання.

Джерело.

Реклама