Події
Били і запрягали замість коней. Звільнений з “реабілітаційного центру” розповів про катування (відео)

Вчора, 30 березня СБУ на Чернігівщині викрила зловмисників, які під прикриттям центру з реабілітації наркозалежних захопили хворих людей й катували їх.

Сьогодні один зі звільнених розповів страшні подробиці свого перебування у цьому закладі під час брифінгу із генеральним прокурором Юрієм Луценком.

За словами чоловіка, туди він потрапив торік наприкінці листопада, бо товариш хотів йому помогти вирішити проблеми з алкоголем.

Про цей заклад друг дізнався в Інтернеті, і, зайшовши на сайт цього реабілітаційного центру “Косачівки”, він викликав йому “допомогу”.

“Мене викрали біля будинку, силоміць запхали в авто, і повезли в бік, як уже потім з’ясувалося, села Косачівка, в авто я почав запитувати, у чому справи та хто вони такі, у відповідь на що я чув лише нецензурну лайку і попередження, що, якщо я ставитиму зайві питання, вони застосовуватимуть фізичну силу. Позаду в машині сиділи дві дівчини, і вони вдарили одну. Вона дуже сильно кричала, і водій зупинився, розвернувся і вдарив її з усієї сили по обличчю”, – ділиться своїми неприємними спогадами чоловік.

Перше, що він побачив, вийшовши з машини, були високі ворота, за якими його одразу обшукали і забрали все.

Потім чоловіка у супроводі наглядачів повели у душ, де прив’язали руки догори й почали бити по спині простирадлом, наповненим піском.

“Пояснювали вони все це, що таким чином привчають людей до покори – фізичними покараннями, образами. Це все супроводжувалося реготом, люди таким чином куражилися. Били, допоки я знепритомнів, отямився від того, що мене з відра поливали водою. Поки я був непритомний, мене поголили наголо. Я почав обурюватися, мовляв, що ви робите… Усе це тривало приблизно три години, після чого мене відвели спати у мокрих трусах”, – каже потерпілий.

За його словами, усіх залежних змушують примусово працювати. Зокрема, у великий тягловий віз замість коней запрягали до п’яти осіб. Якщо ж люди скаржилися на біль, їх били ще сильніше.

Потім один із наглядачів центру розповів, що все це робиться для того, щоб залежні повірили у Бога. За його словами, у закладі бували різні люди – і з багатих, і з незаможних родин, з різних регіонів – з Західної України, із Криму та навіть з Сенегалу.

“Нас силоміць заводили до церкви і змушували там хреститися. Я потім дізнався, що цей хлопець із Сенегалу – мусульманин, і його змушували  у церкві хреститися, тому що, якщо не перехрестишся разом із усіма, то це спричинить фізичні покарання. Пересуватися по центру треба було як у в’язниці: по одному ходити не можна, дві-три людини збиралися і обов’язково під наглядом охоронця. У центрі цьому і собаки були, яких надресирували на те, щоб, якщо людина спробує втекти, собака його наздожене і покусає”, – повідомив чоловік.

Він також пригадує, що охоронці називали директора центру Дубовського “духовним наставником”.

У закладі люди утримувались від двох-трьох днів до чотирьох років.

“Там більше половини тих, що самі родичі замовляють викрадення заради того, що поділити майно. І дівчата там є, і старенькі, був 16-річний хлопець, неповнолітній. До мене приїхав товариш… і мені вдалося йому сказати, що тут нереально перебувати, тут б’ють і знущаються, і він домовився і забрав мене звідти, і ми звернулись із заявою до правоохоронних органів. І після цього я тривалий час лікувався”, – зізнається він.

Читайте також: Українську модель обікрав арабський принц, – ЗМІ

Джерело.

Related Post

facebook