Політика
Британці відкрили вогонь по кораблю Іспанії – ЗМІ

Іспанський сторожовий корабель намагався перешкодити атомному підводному човну США підійти до Гібралтару.

У водах біля Гібралтару стався інцидент між військовими США, Британії та Іспанії. Про це повідомляє газета The Sun з посиланням на високопоставлених гібралтарських чиновників, пише Lenta.Ru.

Іспанський сторожовий корабель намагався перешкодити атомному підводному човну США Florida підійти до Гібралтару, на що британський патрульний катер відкрив попереджувальний вогонь в бік іспанського судна.

“Це не тільки дуже небезпечна гра для іспанців, це негідно як для союзника НАТО – з таким презирством ставитися до ВМС США”, – заявив один з високопосадовців Гібралтару.

За інформацією видання, іспанський сторожовик двічі перекривав шлях американському ракетоносцю і обидва рази британський катер робив попереджувальні постріли.

Інцидент стався в середині квітня. Видання стверджує, що факт стрілянини був підтверджений джерелами в керівництві Королівського флоту.

Зазначається, що Florida підійшла до берега і після невеликої зупинки того ж дня повернулася в міжнародні води.

У серпні минулого року Іспанія пропустила російський підводний човен в порт, який знаходиться недалеко від Гібралтару. У Лондоні таке рішення Мадрида розкритикували, розцінивши його як спробу залякати населення британського анклаву.

До цього Британія звинувачувала іспанський уряд в незаконному і багаторазовому вторгненні в територіальні води Гібралтару.

Гібралтар – заморська територія Великобританії, оспорювана Іспанією. Займає стратегічну позицію над Гібралтарською протокою, що з’єднує Середземне море з Атлантичним океаном. Військово-морська база НАТО.

Читайте також: Назване нове місце з найнебезпечнішими піратами в світі.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook