fbpx
Події
Британський кардіолог закликав терміново заборонити продаж вершкового масла

Британський кардіолог і хірург Шіам Колвекар, який працює в лікарні Лондонського університетського коледжу, відзначає постійно зростаючу кількість інфарктів та інсультів не тільки в Британії, але і по всьому світі. Медик знайшов корінь зла – вершкове масло, на офіційній забороні якого він тепер наполягає. Про це повідомляє BBC.

“Заборона вершкового масла і заміна його маргариновими сумішами здатні скоротити добове споживання насичених жирів людиною на 8 грамів”, – підрахував доктор Колвекар.

За його даними, тільки в Британії від серцево-судинних захворювань помирає близько 200 тисяч осіб на рік, і як мінімум в третині випадків причиною можуть бути насичені жири. За статистикою, дорослі вживають у середньому 800 грамів таких жирів на місяць, що на 20% більше рекомендованої норми. Зниження даного показника здатне врятувати 3,5 тисячі життів щороку.

Заяви кардіолога вже викликали гнівну реакцію з боку фермерів і популярних у країні кулінарних шоу, які побачили в них ознаки повернення до патерналістського суспільства, в якому “держава вважає за можливе втручатися у приватне життя людей”.

Читайте також: Названо ТОП-15 марок шкідливого для здоров’я масла в Україні

Джерело.

 

facebook