fbpx
Політика
БПП прийме міри щодо Кононенка, тільки лише в разі порушення НАБУ кримінальної справи проти нього

Пропозиція розглянути питання Кононенка у вівторок не знайшла підтримки більшості фракції.

Парламентська фракція “Блоку Петра Порошенка” розглядатиме питання про складання повноважень депутатом Ігорем Кононенком лише в разі порушення НАБУ кримінальної справи проти нього.

Відповідне рішення було ухвалено депутатами фракції на пропозицію її лідера Юрія Луценка, повідомляють джерела.

За словами співрозмовника, під час засідання фракції в Адміністрації президента в понеділок, 15 лютого, Кононенко сам порушив це питання.

“Він сказав, що сам звернувся до НАБУ, що не збирається триматися за крісло, і готовий скласти з себе повноваження, якщо фракція ухвалить таке рішення. На що Луценко відповів, що не радить Кононенку робити цього до моменту, поки НАБУ не завершить розслідування по його справі”, – сказало джерело.

“Якщо НАБУ порушить кримінальну справу – це буде одне (рішення фракції – ред.), а якщо ні – зовсім інше”, – переповів співрозмовник слова Луценка.

На голосування були поставлені пропозиції розглянути питання Кононенка на засіданні фракції БПП у вівторок, або розглядати його після НАБУ.

Переважну більшість голосів отримало друге рішення.

Нагадаємо, 15 лютого частина депутатів БПП презентувала президенту Петрові Порошенку план подолання політичної кризи, який, у тому числі, передбачає позбавлення Кононенка мандата.

Як повідомили джерела, цей пункт плану не викликав ентузіазму в глави держави. Фракція БПП відмовилася відібрати у Кононенка депутатський мандат 3 лютого міністр економіки Айварас Абромавичус заявив про намір подати у відставку, однією з причин він назвав наростаючий тиск з боку близького до Порошенка народного депутата Ігоря Кононенка, а саме його спроби блокувати проведення реформ і бажання отримати контроль на потоками державних коштів на держпідприємствах.

Антикорупційне бюро розпочало кримінальне провадження за заявами міністра. У свою чергу Кононенко спробував відхреститися від висунутих Абромавичусом звинувачень і заявив про готовність скласти мандат “за рішенням фракції”.

У фракції відсутня єдність щодо цього питання. Втім більшість депутатів від БПП відмовляються підримати позбавлення Кононенка мандата.

Голова фракції БПП Юрій Луценко назвав рішення НАБУ по справі Кононенка показовим для його фракції.

“Якщо НАБУ встановить підстави для звинувачення Кононенко в корупційних діяннях – безумовно, фракція піде далі у своїх діях. Зараз не можна розглядати будь-які заяви як доконаний факт”, – підсумував він.

На час слідства Кононенко відмовився від повноважень заступника голови фракції БПП.

Скандальна відставка міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса оголила протиріччя, які існують між різними гілками влади і групами впливу в українській політиці.

Джерело.