fbpx
Політика
Bloomberg пророкує Росії тривалу стагнацію, про це йдеться у статті “Масштабне падіння Росії”

Експерти без особливого оптимізму відгукуються про майбутнє економіки Російської Федерації в 2016 році. Різке падіння цін на нафту, яке спричинило за собою падіння рубля, вже в 2015 році завдало економіці РФ найсильніший удар. Якщо уряд РФ на чолі з президентом Володимиром Путіним буде продовжувати ігнорувати проблеми, економіку Росії може спіткати довгострокова стагнація. Про це йдеться в статті Керола Метлека “Масштабне падіння Росії”, опублікованій виданням Bloomberg.

Метлек стверджує, що 2016 для Росії виглядає “сумно”. Він наводить прогноз МВФ, в якому стверджується, що в цьому році економіка РФ скоротиться на 1% у той час, як в 2015 році вона впала на 3,7%. Це безумовно пояснює, чому в країні виникла “атмосфера крайньої нервозності”, як раніше заявив міністр економіки РФ Олексій Улюкаєв.

“Ці різні цифри можуть применшувати все більш безрадісні перспективи для країни, яка всього кілька років тому переживала підйом”, – відзначає експерт.

Метлек також наводить заяви і висловлювання інших авторитетних економістів РФ, у тому числі і пов’язаних з Кремлем, які попереджають, що Росію чекає довгострокова стагнація та зменшення конкурентоспроможності. “Ми опиняємося серед переможених, країн-дауншифтерів”, – заявив раніше на конференції в Москві президент і голова правління Ощадбанку Росії Герман Греф.

Крім того, у статті наводиться заява члена правління Інституту сучасного розвитку в Москві Євгенія Гонтмахера, який стверджує, що ситуація в РФ нагадує “сходи, що ведуть вниз”.

Він прогнозує, що Росія в 2017 році насилу збереже майже нульове зростання. Також він поскаржився, що, швидше за все, уряд буде запевняти населення, що економіка відновиться після президентських виборів у березні 2018. Однак, за його словами, “після 2018 року економіка почне знижуватися ще більше”.

Джерело.

Реклама