fbpx
Політика
Bellingcat встановила номер «Бука», що збив Boeing-777 на Донбасі

Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat опублікувала доповідь, в якій назвала номер «Бука», що збив літак MH17 Малазійських авіаліній.

У доповіді стверджується, що вогнева установка 332 належала до 53 зенітно-ракетній бригаді з російського Курська.

Відзначається, що в ході підготовки цього розслідування члени команди Bellingcat виявили та проаналізували десятки фотографій різних СВУ «Бук», опублікованих військовослужбовцями 53-ї зенітно-ракетної бригади з 2010 року.

Bellingcat пише, що їм вдалося однозначно встановити другу цифру номера «Бука 3х2» шляхом аналізу семи його відмітних особливостей, у тому числі характерної вм’ятини на пластині в передній частині лівого борту, білих відміток на шасі та комбінації підключення кабелів до лафета пускового пристрою.

«Ми вивчили наступні сім особливостей: форму ушкоджень бічних щитків гусениць, комбінації різних типів катків (порожнистих і зі спицями), вм’ятину в лівій бічній панелі, підключення кабельних з’єднань до лафета пускового пристрою, білі позначки на бічних щитках гусениць, шрифт і пробіли між цифрами, а також форму і розмір плям масла/кіптяви біля вихлопного отвору», — зазначили в Bellingcat.

Так, експерти Bellingcat в результаті порівняння семи унікальних особливостей встановили, що «Бук 332» — єдина СВУ, яка має спільні риси з «Буком 3х2», котрі потрапили на відео і фото в Росії в червні 2014 року і на сході України 17 і 18 липня 2014 року.

При цьому, окремо жодна з семи відмінних особливостей не дозволяє однозначно встановити «особу» СВУ.

«Однак при розгляді усієї сукупності особливостей очевидно, що «Бук 332» — це «Бук 3х2», — сказано в повідомленні.

«Крім того, при порівнянні особливостей «Бука 3х2» і «Бука 332» на фото і відео з Росії з наявними відео і фотографіями «Бука» на сході України (нижче названого «Бук сепаратистів») видно, що ці три «Бука» — насправді одна і та ж машина», — вказують у Bellingcat.

Разом з тим в Bellingcat відзначають, що багато із зазначених вище особливостей, наприклад, катки зі спицями, позначка «Н-2200» та інші або відсутні в українських «Буків», чи є у них дуже рідко. Зокрема, СВУ «Бук» українського 156-го зенітно-ракетного полку, що базувався в 2014 році в районі Луганська, Донецька і Маріуполя, не мають ніякої схожості з фото та відео «Бука 3х2» ні в Росії, ні в Україні.

«Таким чином, можна з упевненістю сказати, що 17 і 18 липня 2014 року на сході України була знята на фото та відео самохідна вогнева установка «Бук» під номером 332 російської 53-ї зенітно-ракетної бригади, що дислокується в районі міста Курськ. На одному з відео цей «Бук», який ми раніше позначали як «Бук 3х2», рухається в напрямку центру району, звідки, за оцінкою Ради з безпеки Нідерландів, була запущена ракета, що збила MH17», — стверджують в Bellingcat.

13 жовтня 2015 року Нідерланди оприлюднили результати техічного розслідування катастрофи рейсу МН17. За висновками розслідування, характер уражень чітко вказує на конкретну модель ракети – 9N314М.

У той же день російський зброярський концерн Алмаз-Антей опублікував свої підсумки симуляції авіакатастрофи Boeing. За їх висновками, ракета, що збила лайнер, була випущена з території під контролем ЗСУ.

Міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс заявив, що Москва цілеспрямовано «напускає туману» довкола технічного звіту щодо катастрофи МН17.

Літак Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам — Куала-Лумпур), було збито 17 липня 2014 поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі, хто перебував на борту — 298 осіб. Тіла загиблих з місця аварії доставляли на поїзді до Харкова, потім транспортували літаками в Нідерланди.

Порівняння

Бук

Читайте також: Всі докази вказують на те, що саме Росія стоїть за подіями в Одесі 2 травня 2014 року, – Інформвійська України (відео).

Джерело.