fbpx
Без рубрики
Бджолина отрута рятує там, де безсилі інші ліки

Укусів цих комах ми боїмося. Ще б пак, бджолине жало сильно пече, місце, у яке вприснуто бджолину отруту, набрякає, і деколи це може коштувати навіть життя… Однак бджолиними укусами — лікують, пише газета “Експрес”. У чому ж тоді полягає терапевтичний ефект лікування бджолами? Докладніше про це та інше розповів Юрій Нечипоренко, лікар-апітерапевт вищої категорії. — Як може лікувати укус бджоли? — Основним компонентом бджолиного апітоксину (це він потрапляє в кров людини при укусі бджоли) є білок мелітин.

У великих дозах він руйнує мембрани клітин, а в малих — навпаки, стабілізує їх. Мелітин також має антибактеріальну властивість, покращує обмін речовин у організмі, зменшує запальні реакції, збільшує рівень гемоглобіну, нормалізує серцевий ритм, покращує загоєння ран. Знеболювальний ефект бджолиної отрути порівнюють з ефектом від опіатів — а це одні з найсильніших анальгетиків. Список хвороб, при яких показана апітерапія, дуже великий. Найкраще бджолина отрута зарекомендувала себе в лікуванні поліартритів різного походження.

Читайте також: УКРАЇНУ МАСОВО АТАКУЮТЬ КЛІЩІ (ВІДЕО)

Це також один із основних способів позбутися симптомів розсіяного склерозу, псоріазу, наслідків інсульту тощо. Залежно від складності хвороби, пацієнту може знадобитися від 50 до 250 бджолиних укусів. — І в той же час, у деяких людей навіть укус одніє бджоли викликає алергічну реакцію. Від чого це залежить? — Справді, деякі люди мають особливу чутливість навіть на найменші дози апітоксину. Зазвичай, це люди з подібною реакцією на продукти бджільництва, пилок рослин, узагалі схильні до алергії особи.

Тому перед сеансом лікування апітерапевт обов’язково проводить пробу на алергію. — А далі? — Якщо алергії немає, місце лікуванння (а це рефлексогенні зони на тілі пацієнта, їх вибір залежить від хвороби) злегка охолоджують, потім підносять пінцетом бджолу, вона жалить. Жало залишають у шкірі на деякий час (від кількох секунд до 15 хвилин), аби отрута всмокталася, потім його витягують. Одночасно пацієнту можна ставити від однієї до 15 — 20 бджіл. — А кому цього робити категорично не можна і чому? — Це, зокрема, хворі з гострими інфекційними хворобами, люди, що мають недуги, пов’язані з поганим згортанням крові, вагітні, діти до 14 років (у той же час верхньої вікової межі немає). І ще. Реакція організму на апітоксин часом є непередбачуваною. Знаю ситуації, коли в абсолютно здорових міцних людей, що раніше добре переносили укуси бджіл, розвивалася несподівана алергічна реакція.

Це може бути пов’язано як зі змінами в імунній системі, так навіть із впливом ліків чи алкоголю, які людина вжила незадовго до укусу. Тому не раджу самостійно проводити бджололікування. — Та якщо комаха вкусила випадково, як діяти? — Спочатку потрібно видалити жало, а тоді прикласти до місця укусу спиртовий компрес (він охолодить і знеболить, крім того, спирт руйнує апітоксин) і уважно спостерігати з реакцією. Насторожити має падіння артеріального тиску, задишка, млявість, сонливість — усе це прояви потенційно небезпечної алергічної реакції. А от невелике (до 15 мм) почервонніння, незначний набряк довкола місця укусу — майже норма, це має зникнути вже наступного дня.

Ірина КОНТОРСЬКИХ

Джерело.

Реклама