Дозвілля
Багато російських пропагандистів називали мене «своєю» -ексклюзивне інтерв’ю з Русланою

Україна готова провести Євробачення, я впевнена, що проведе вона його якісно і, сподіваюся, успішно, – каже Корреспонденту Руслана Лижичко.

Зараз багато заяв, нас звинувачують у тому, що ми не можемо забезпечити фінансову складову конкурсу, безпеку. Чи потрібно на них реагувати? Пропаганда постійно фокусуватиметься на цих моментах, просто тому, що вони зацікавлені в підриві нашої безпеки зсередини.

Але я більш ніж упевнена, що і безпеку можна організувати якісно, і грошей на проведення Євробачення вистачить. Базисні кошти будуть надані Європейською мовною спілкою. Цих коштів цілком достатньо, щоб якісно провести сам конкурс.

До всіх супутніх проектів інфраструктури будуть залучені кошти спонсорів і донорів. Україна зможе отримати підтримку і від західних держав. Вже, наприклад, Швеція заявила про свою готовність. Незважаючи на складну економічну ситуацію, не омине своєю увагою захід і приватний бізнес в Україні. Немає жодної підстави вважати, що ми не знайдемо грошей на проведення конкурсу.

– Як ти думаєш, чи була політика в перемозі Джамали?

– Це дуже складне питання. Вважаю, що політика, як така, в перемозі Джамали була відсутня. Чому? Подивіться, як голосувало журі та як голосували глядачі у всіх країнах Європи. Не можна довести, що була якась заангажованість у голосуваннях більшості країн. Так, були деякі держави, які можна в певному сенсі назвати винятком, але в загальному співвідношенні відсоток їх був маленьким, тому навіть не варто на цьому фіксуватися. І що до політики в самому тексті пісні. Я не вважаю її політичною – я вважаю її історичною. Цей текст є болем народу.

Комусь вигідно трактувати цей біль як політичний меседж. Насправді цей меседж є цивілізаційним – це вічна пісня про добро і зло, про біль і надії. Причому надія більше читається в композиційності, ніж у самому тексті. Про це треба пам’ятати.

Я не беруся оцінювати, чи відсутня абсолютно в загальному результаті Джамали політична складова. Так, можливо, події в Криму й Україні в цілому вплинули на ту увагу до виступу Джамали, яку ми отримали. Я не можу сказати, що цього взагалі не було. Але це не використовувалося як технологія. Я більш ніж впевнена, що саме політика – політика домовленостей, політика якихось симпатій і антипатій – не вплинула на об’єктивність результату. Об’єктивно Джамала була найкращою. Це потрібно визнати.

– А коли ти перемогла на Євробаченні, чи відчула ти на собі антипатію з боку Росії?

– Чесно скажу, Росія мене майже не критикувала. Буквально один або два матеріали були, у яких говорилося, що це не українська музика, всі ці «гей-гей» і «Дикі танці» –це щось кельтське, а Україна – протяжні пісні про весну і жито. Це, по суті, вся критика, яка була проти мене.

У той час я отримала досить велику підтримку майже всього пояса країн від півночі до півдня – 12 балів нам дали й Ісландія, і Туреччина, і держави Прибалтики, й Ізраїль. Був своєрідний «шлях із варяг у греки», який дав нам дуже високі бали, у тому числі і Росія дала мені 12 балів. А багато російських пропагандистів навіть називали мене «своєю» співачкою, тому що в контексті їхнього тодішнього мислення всі слов’янські країни були своїми.

Читайте також: У РОСІЇ ЗБИРАЮТЬ ПІДПИСИ ДЛЯ ЗАБОРОНИ В’ЇЗДУ РУСЛАНІ, ВАКАРЧУКУ І ЗЕЛЕНСЬКОМУ.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook