fbpx
Події
АТБ в Криму: $ 5 млн податків до бюджету агресора

Підконтрольні акціонерам української мережі “АТБ” Геннадію Буткевичу, Євгену Єрмакову, Віктору Карачуну компанії, які працюють в окупованому Криму, в 2015 році заплатили в російський бюджет близько $5 млн. податкових відрахувань. При цьому загальна виручка компаній перевищила 10 млрд. рублів, або $180 млн. Про це йдеться в розслідуванні, опублікованому сайтом “Обозреватель“.

Видання опублікувало схему взаємозалежності ряду європейських офшорів і російських підприємств групи “АТБ”, а також їх перелік з кодами у російському та українському реєстрах. Виявилося, що ряд підконтрольних “АТБ” в Україні компаній мають “двійників” в Росії, які благополучно там працюють і платять податки.

За даними журналістів, головною компанією “АТБ” у Криму є “ІБК” (Інвестиційна будівельна компанія). За даними фінансової звітності, до 2015 року вона отримала 9,792 млрд рублів ($154 млн) торговельної виручки, що на 36,2% вище, ніж у 2014 році. Якщо у 2014 році компанія продемонструвала збиток 104 млн руб., то вже в 2015 вийшла на чистий прибуток у розмірі 1,17 млрд руб. ($18,5 млн). Обсяг сплаченого в російський бюджет податку на прибуток виріс більш, ніж в 10 разів – з 20 млн. руб. до 293 млн руб. ($4,6 млн).

Друга за величиною компанія групи – зареєстрована в Краснодарі ТОВ “ПУД”- не публікує дані за 2014 рік. У 2015 році виручка склала 1,5 млрд руб. ($23,6 млн.), сплачений податок на прибуток – 38,8 млн руб. ($0,6 млн), чистий прибуток – 154 млн руб. ($2,4 млн).

“Тільки ці дві компанії сумарно забезпечили фінансування армії окупанта на $5,2 млн”, – відзначають автори матеріалу.

За даними журналістів, щоб не допустити втрати своєї власності в Криму, ще в 2014 році корпорація “АТБ” вирішила провести “судову реструктуризацію своїх активів. Суть описаної схеми зводиться до того, що українські компанії подають позови проти своїх “дочок” в окупаційний кримський суд, який накладає на кримську нерухомість і транспорт арешти. При цьому нерухомість продовжує експлуатуватися, зокрема, зафіксована видача ліцензій на торгівлю алкоголем на адреси місць дії ліцензій об’єктів нерухомості Корпорації “АТБ”, зазначені в судових рішення.

“Таким чином Буткевич, Карачун і Єрмаков “підстрахувалися”від рейдерських захоплень і зробили неможливою передачу активів кому-небудь. Що ще раз підтверджує повний контроль над бізнесом в Криму”, – відзначають автори матеріалу.

Зв’язок між двома “вітками” українських і російських підприємств, підконтрольних “АТБ”, простежується через віргінський офшор Insideal Ventures Limited, який фактично контролюють троє олігархів.

“Цікаво, що перереєстрація кримських підприємств “АТБ” на офшори приблизно співпадає по часу з передбачуваним входженням в частку володіння корпорацією одіозного російського олігарха, одного з ключових спонсорів проектів “Русского мира ” Костянтина Малофєєва. Це приблизно кінець 2014 – початок 2015 рр., тобто вже після завершення активних бойових дій на Донбасі, що відкрило в подальшому можливість безперешкодної роботи і з цими територіями. Є також припущення, що таке партнерство з К. Малофєєвим могло істотно полегшити легалізацію роботи “АТБ”в окупованому Криму і зробити можливими перспективи розширення на “материкову” Росію”, – відзначають автори матеріалу.

На думку журналістів, з озвучених фактів можна зробити однозначний висновок, що власники та посадові особи ТОВ “АТБ-Маркет” співпрацюють з окупаційною російською владою і платять державі-агресору податки за результатами здійснення такої діяльності. “І за це у Кримінальному кодексі (ст. 96-9) передбачена досить сувора відповідальність: за допомогу терористам компанія повинна бути ліквідована”, – сказано в матеріалі.

Читайте також: Українська домробітниця подала позов проти одного з найбагатших бізнесменів Росії (відео)

Джерело.

Related Post

facebook