fbpx
Політика
Американці серйозно вивчають російську кібератаку на Прикарпаттяобленерго.

Адміністрація президента США Барака Обами попередила комунальні служби країни про можливі кібератаки – на кшталт тих, що відбулися два місяці тому в Україні, повідомляє New York Times.

Після розслідування американські інспектори прийшли до висновку, що масштабну аварію, яка призвела до відімкнення світла в Україні (в Івано-Франківській області. – Ред.) 23 грудня 2015 року спричинила кібератака.

“Працюючи дистанційно, хакери провели “дослідження” енергосистем, викрали ідентифікаційні дані системних операторів та дізналися, як відімкнути передавач, що залишило понад 225 000 українців без світла”, – пише видання.

Чи була кібератака на обленерго?

Хоча у США запевняють, що не завершили розслідування атаки, працівники секретних служб сконцентрували увагу на ймовірності атаки російськими військовими, пише газета.

За словами деяких американських службовців, цікавим є той факт, що в результаті операції не всю країну залишили без електроенергії.

“Це виглядає як певний сигнал”, – цитує газета одного з посадовців в адміністрації Обами.
Американські експерти з кібербезпеки зазначають, що випадок з Україною – можливість навчитися та попередити подібні випадки у США, пише New York Times.

Реклама