fbpx
Політика
Ахметов збіднів на $4,6 мільярда. Порошенко побагатшав на $100 мільйонів

Перше місце в свіжому рейтингу топ-100 найбагатших людей України традиційно дісталося бізнесменові Рінату Ахметову.

Відповідний рейтинг опублікувало видання Forbes-Україна.

Згідно з рейтингом, статки Ахметова оцінюються в 2,3 млрд доларів, знизившись за останній рік на 4,6 млрд доларів.

Падіння вартості активів мільярдера пов’язано зі зниженням світових цін на залізорудну сировину і метал. До того ж падав попит на продукцію ГМК і всередині країни. Крім цього, практично всі підприємства Ахметова мають велику заборгованість перед кредиторами.

На другому місці Ігор Коломойський, його статки оцінюються в 1,3 млрд доларів. За останні п’ять років статки найбагатшого жителя Дніпропетровська скоротилися більш ніж в два рази.

У минулому році він покинув пост губернатора Дніпропетровської області та погодився зі зміною керівника “Укрнафти”, яке зайняв Марк Роллинс. Але незважаючи на зміни в структурі компанії, ключові менеджери групи “Приват” все ще залишаються на своїх місцях, пише видання.

Геннадій Боголюбов зберіг розмір своїх статків на колишньому рівні – 1,3 млрд доларів. Через анексію Криму та війну на Донбасі ПриватБанк втратив кілька сотень відділень, і кардинально скоротив виручку – до 267 млн гривень. Проте, саме ПриватБанк входить в список системно важливих для країни банків.

Четвертий рядок – за Віктором Пінчуком. Його статки оцінюються в 1.2 млрд доларів. Останні кілька місяців для мільярдера були успішними: йому вдалося укласти мирові угоди відразу за двома позовами до Коломойського.

Умови не розкриваються, але за деякими даними Пінчук зможе отримати кілька сотень мільйонів доларів компенсації.

Читайте також: Журналісти показали, скільки Україні коштує утримання Президента Петра Порошенка

П’ятірку лідерів закриває Юрій Косюк зі статками 1 млрд доларів. Незважаючи на кризу, Косюк продовжує інвестувати в розвиток бізнесу: в 2016-му тільки в українські проекти буде вкладено до 110 млн доларів. До того ж, Косюк запускає власне виробництво і переробку м’яса птиці в Нідерландах.
Статки Президента України Петра Порошенка оцінюється в 858 млн доларів. За останній рік вони зросли на 100 млн доларів.

Крім корпорації Roshen, яку Порошенко передав в “сліпий траст”, він володіє Міжнародним інвестиційним банком, є бенефіціаром холдингу “Укрпромінвест-Агро”, а також володіє низкою активів в крохмальній, автомобільній, суднобудівній та машинобудівній галузях. Також у мультимільйонера є кілька національних і регіональних телерадіокомпаній.

Статки Олексія Вадатурського за рік зросли на 50% і оцінюються в 840 млн доларів. Незважаючи на кризу, Вадатурський продовжує активно інвестувати в розвиток “Нібулону”. У планах на 2016-й – вкласти близько 60 млн доларів, що вдвічі більше показників 2015 року.

Олександр Ярославський знаходиться на восьмій сходинці рейтингу з показником 721 млн доларів.
Статки Андрія Веревського оцінюється в 694 млн доларів. За підсумками 2015 року чистий прибуток його компанії “Кернел” становив 106,9 млн, проти збитку 98,3 млн доларів в 2014 році.

Леонід Черновецький замикає десятку найбагатших людей країни, його статки оцінюються в 680 млн доларів. Сам Черновецький зараз проживає в Грузії. Всіма бізнес-справами займається його син Степан.
Варто відзначити, що першу десятку рейтингу покинули Вадим Новинський, який володіє чвертю

“Метінвесту”, а також власник Ferrexpo Костянтин Жеваго.
Загальні статки “сотні” в цілому скоротилося на чверть і тепер становлять всього 20 млрд доларів. Для порівняння, у найбагатшої людини світу – Білла Гейтса – близько 76 млрд доларів.

На скорочення статків найбагатших людей планети вплинуло відразу декілька чинників. Це і падіння цін на сировину, що призвело до вичерпання фінансових потоків від продажу металу, руди, падіння продажів хімічної продукції, просідання машинобудівної галузі, зупинки заводів в зоні АТО, а також втрата російського ринку збуту.

Читайте також: У 2016-му Порошенко віддав на благодійність 58 тис. грн., це у п’ять разів більше, ніж заробив.

Джерело.