Дозвілля
5 емігрантів, які прославили Україну на весь світ

Україна пережила кілька потужних сплесків еміграції. Тисячі наших людей змушені були шукати кращої долі за кордоном. Багатьом вдалося досягти високих результатів.

Gazeta.ua пропонує історії п’яти емігрантів, які прославили Україну на весь світ.

Квітка Цісик

Американська співачка українського походження. Пісня “Ти світло мого життя”, яку вона виконала для однойменного фільму, 1978 року отримала “Оскар” та “Золотий глобус” у номінації за найкращу пісню. Її голос звучав у рекламі McDonald’s, Coca-Cola, American Airlines та для Ford Motors.

Читайте також: Сьогодні – День пам’яті Квітки Цісик (відео).

Ігор Сікорський

Видатний авіаконструктор. Народився в Києві. Вперше світове визнання отримав у 24 роки. Його літак “Ілля Муромець” став рекордсменом по вантажопідйомності. Згодом емігрував до Америки, де відкрив власну компанію – Sicorski Air Engineering. Вертольоти Сікорського використовували Збройні сили США. Літаки українського інженера першими в історії перетнули Атлантику і Тихий океан.

Соломія Крушельницька

Видатна оперна співачка. Народилася в селі Білявинці Бучацького району Тернопільщини. Виконувала пісні на восьми мовах. . У 1910 році вийшла заміж за відомого італійського адвоката, мера міста В’яреджо Чезаре Річчоні. Переїхала жити до чоловіка в Італію. Соломія щороку приїзжала по кілька разів на батьківщину. Давала концерти на найбільших сценах країни.

Богдан Гаврилишин

Економіст зі світовим ім’ям. Народився на Тернопільщині, Зараз мешкає у Канаді. Гаврилишин є членом Римського клубу. засновником Всесвітнього форуму у Давосі. Куди щороку з’їжджаються політики та перші особи світового бізнесу.
Римський клуб – міжнародна неурядова організація, яка об’єднує громадських діячів та вчених з понад 30 країн світу. Вони займаються перспективами розвитку людства.

Макс Левчин

Веб-розрозбник та програміст. Живе в передмісті Сан-Франциско. У 27 років створив систему платежів PayPal, якою зараз користується весь світ. Макс народився у Києві. Україну покинув 16-річним. Він є одним з найуспішніших та найбагатших програмістів США.

Читайте також:  Сьогодні День Народження українця, без якого Стів Джобс не створив би свій комп’ютер (відео).

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook