fbpx
Здоров'я
10 золотих правил здоров’я від геніального лікаря Амосова

Хочеш бути вічно молодим і здоровим? Поки це фантастика… Але є способи суттєво продовжити молодість або хоча б мати гідну старість, дотримуючись простих правил здоров’я. Нехай ці правила надихнуть вас взятися за свій організм. 10 правил для здоров’я та довголіття за порадами Миколи Амосова.

Хто такий Амосов? Микола Амосов – український лікар і дослідник зі світовим ім’ям. Цей медик зробив 6 000 опеpaцій! І пропрацював до 80 років. Основна його спеціальність – каpдіологія. Однак також він прославився через розробку системи підтримування здоров’я. На власному прикладі він довів, що система діє, адже прожив у доброму здоров’ї до глибокої старості. У чому секрет? Насправді його немає, ці правила тобі добре знайомі: обмеження в їжі та фізичні навантаження, а також віра у себе.

Систему здоров’я Амосов розробляв для себе, оскільки через постійну напругу на роботі заробив чимало болячок. Детально про систему ви можете дізнатися в його книгах. Ми ж пропонуємо вашій увазі найважливіші поради лікаря.

№1. Амосов наполягав: медики лікують хвороби, дбати про здоров’я – справа кожного особисто.

Не сподівайтеся, що лікарі зроблять вас здоровими. Вони можуть врятувати життя, навіть вилікувати хворобу, але лише підведуть до старту, а далі, щоб жити надійно, вчіться покладатися на себе.

№2. Коли у 40 років Амосов звернувся до медиків з власними проблемами, йому не змогли зарадити. Саме тоді він взявся за розробку власної системи здоров’я.

“Бійтеся потрапити в полон до лікарів! Часом вони схильні перебільшувати слабкості людини і могутність своєї науки”.

№3. Лікар був впевнений, що організм людини здатен побороти багато хвороб. Медики мають лише супроводжувати одужання.

“В організмі є потужні захисні сили – імунна система, механізми компенсації. Вони спрацюють, треба дати трохи часу. Майте на увазі, що більшість легких хвороб проходять самі, докторські зілля тільки супроводжують природне одужання. Вам кажуть: “Вилікували!”, а ви і вірите: “Хороший доктор!”

№4. Живіть на повну, а не думайте про хвороби

Амосов наполягав: не треба любитися у своїх недугах.

“Скільки бачиш людей, що пішли у хворобу! Вони носять її як коштовність, як виправдання всіх своїх невдач в житті, як підставу вимагати у оточуючих жалості і поблажливості”.

№5. Медик був переконаний: треба вірити у власні сили. Наскільки велика сила людського духу! Дивишся на нього і дивуєшся: в чому душа тримається, а він мріє, працює, ніби перед ним – вічність…

№6. Все залежить від того, як живе людина. Амосов був впевнений, що стpaшних хвороб можна уникнути.

Запевняю: природа людини міцна. Принаймні, у більшості людей. Правда, дрібні хвороби неминучі, але серйозні найчастіше – від поганого способу життя: зниження резервів у результаті відсутності тренувань. Зовнішні умови, бідність, стреси – на другому місці.

№7. Лікар радив постійні тренування. Але пам’ятайте: тренування не мають виснажувати оpганізм!

“Тренування резервів повинні бути розумними. Це означає поступовими, але наполегливими. Якщо сказати про суть тренування – то це режим обмежень і навантажень. Це мій коник. Втім, нічого оригінального я не придумав”.

Читайте також: Салати з буряка, які нормалізують роботу мозку і ефективно позбавляють від закупорки кpoвоносних судин

№8. За порадами медика, людина з худим тілом почувається значно краще, рідше хворіє і швидше одужує.

Їжа з мінімумом жирів, 300 г овочів і фруктів щодня, і щоб вага не піднімався вище цифри “зріст мінус 100” кілограм.

№9. Амосов наголошував: людям потрібен рух. Без цього жодного здоров’я не буде.

“Вона (фізкультура) всім потрібна, а дітям і людям похилого віку – особливо. Оскільки тепер на роботі майже ніхто фізично не напружується, то, по ідеї, для пристойного здоров’я потрібно б займатися по годині в день кожному. Але немає для цього характеру у нормальної людини. Тому – хоча б 20-30 хвилин гімнастики, це приблизно 1000 рухів, краще з гантелями по 2-5 кг. Раджу вправлятися перед телевізором, коли “Новини” показують, щоб час заощаджувати. Як додаток до фізкультури бажано виділяти час для ходьби, по дорозі на роботу і назад, по одному кілометру. Корисно, і нерви зберігає, враховуючи поганий транспорт. Про біг підтюпцем я вже не кажу – нереально. Але – корисно.

№10. Шукайте свій спосіб заспокоїтися. А основою всього Амосов вважав вміння керувати собою. Дійсно, без цього нічого не буде.

Найважче: управління психікою. “Вчіться опановувати себе”. Але ох як це важко! Рецептів багато, аж до медитації, описувати не буду. Сам користуюся простим прийомом: коли велике напруження і виділилося багато адреналіну, фіксую увагу на ритмічному повільному диханні і намагаюся розслабити м’язи. Найкраще в такі моменти – зробити енергійну гімнастику, але ж ситуація зазвичай не дозволяє. Але все одно, як тільки дозволить – працюйте. Надлишок адреналіну спалюється при фізкультурі, і таким чином судини і оpгани рятуються від спазмів. У тварин стреси вирішуються втечею або бiйкою, а людині це не дозволено.

Джерело – 24 канал.

facebook