Без рубрики
Забудьте про антибактерiальне мило

Пiсля десяткiв рокiв активної реклами антибактерiального мила його несподiвано заборонило управлiння з контролю за продуктами харчування й лiкарськими засобами.

Рiшення пояснили тим, що в цьому милi мiстяться компоненти, небезпечнi в разi регулярного тривалого застосування. Крiм того, вони… неефективнi. Йдеться про 19 речовин, серед яких є розрекламованi триклозан i триклокарбан.

Заборонено продаж тiльки антибактерiальних мила й гелю для душу, а от розчини для дезiнфекцiї рук i антибактерiальнi серветки досi продають. В Українi ж антибактерiальне мило нiхто не забороняв. Та чи варто його купувати? Питаємо лiкаря-дерматолога Григорiя Костецького та доктора медичних наук, професора Бориса Когана.

Реклама

– Вiд використання антибактерiального мила бiльше користi чи шкоди? Б. Коган: – Використання раз на день здоров’ю не шкодить. Однак якщо користуватися ним частiше, це може призвести до змiн мiкробного бiоценозу шкiри.

Це загрожує виникненням висипiв чи iнших змiн на шкiрi. Однак такий ефект нечастий, бо антибактерiальнi мила проходять апробацiю i на тваринах, i на добровольцях. За умови правильного використання антибактерiальне мило може бути корисним. Скажiмо, я використовую його як засiб для боротьби з гнiйничковими ураженнями шкiри.

– Чому ж у США його заборонили?

Г. Костецький: – Перш за все через те, що антибактерiальне мило сприяє зростанню стiйких до антибiотикiв бактерiй. Коли мiкроби постiйно пiддаються його впливу, вони вчаться йому протистояти. Також застосування антибактерiального мила може призвести до гормональних порушень.

Дослiдження засвiдчили: триклозан змiнив гормональний фон щурiв i викликав естрогенний ефект. Ще одне дослiдження показало, що триклозан порушує скорочення м’язiв i пригнiчує їх нормальне функцiонування в риб i мишей. Цей компонент пов’язують i з мутацiями, якi можуть призвести до харчових алергiй.

– Чи мийнi засоби з ефектом дезiнфекцiї ефективнiшi вiд звичайного мила?

– Корейськi вченi порiвняли ефект вiд використання антибактерiального та звичайного мила, яким мили руки протягом 20 секунд. Однак iстотної рiзницi в ефективностi не помiтили. Очевидним ефект вiд антибактерiального мила ставав лише тодi, коли його розчин залишався на поверхнi дев’ять годин!

Читайте також:З УКРАЇНСЬКИХ ЗАКОНІВ ПРИБЕРУТЬ СЛОВО “ІНВАЛІД”

Для того щоб запобiгти поширенню хвороб та розмноженню мiкробiв достатньо добре мити руки звичайним милом з водою.

Джерело.

Реклама
Загрузка...

Реклама

Реклама

Related Post

facebook