Авто
Як правильно підібрати шини і диски для свого автомобіля

 

При виборі коліс потрібно враховувати умови їзди, стиль водіння. Але так само важливо підібрати комплект, який відповідає параметрам машини. А для цього корисно ознайомитися з характеристиками виробів.

важлива вимога

Пошук відповідних шин і дисків на авто – завдання вкрай відповідальне, адже від цього вибору залежить ваша безпека на дорозі. На автомобільному ринку представлені комплектуючі, які підходять для різних умов їзди і стилю водіння.

Але перш ніж вибирати конкретний тип потрібно визначитеся з розмірами комплекту. Адже якщо колеса підібрані неправильно, погіршується керованість машини. Це може викликати серйозну поломку або аварію.

диски

Підбирайте вироби з розмірами, які рекомендує виробник. Ці номери надруковані в керівництві до авто. Краще витратити час і підшукати відповідний по параметрам комплект, ніж ризикувати безпекою.

Вибираємо шини та диски з маркування

Давайте розбиратися, які дані вказані в маркуванні автошин. Наприклад, покришка 235/70 R17 97R, де:

– 235 – ширина шини, мм;

– 70 – відношення висоти профілю до ширини,%;

– R – радіальна конструкція шини;

– 17 – посадковий діаметр, дюйми;

– 97 – індекс навантаження (730 кг);

– R – індекс швидкості (170 км / ч).

Зверніть увагу, що профіль автошини – відносна величина. Якщо замість комплекту 235/70 R17 ви виберете 255/70 R17, то зі збільшенням ширини покришки збільшиться і її висота. А це вже не буде відповідати характеристикам авто.

Врахуйте, що низько профільна гума до 60% підходить для швидкісної їзди по рівних дорогах. Але для бездоріжжя вона не годиться, так як силу удару при наїзді на перешкоду передає підвісці. А ось високопрофільні покришки від 60% підходять для їзди по бездоріжжю, але на асфальті відчувають себе не так впевнено.

Підбираючи відповідні диски на авто, подбайте, щоб їх зовнішній діаметр збігався з посадковим діаметром шин. Якщо діаметр обраної моделі відрізняється від рекомендованого виробником, то підбирайте шини з іншим профілем. Загальний діаметр колеса повинен залишитися незмінним.

Давайте розберемо приклад маркування 8,5J R17 PCD5X112 ET48 DIA66.6, де:

Загрузка...

– 8,5 – ширина вироби, дюйми;

– 17 – діаметр, дюйми;

– 5 – кількість кріпильних отворів;

– 112 – діаметр окружності, на якій розташовані кріпильні отвори, мм;

– ET48 – виліт, мм;

– DIA66.6 – діаметр центрального отвору, мм.

Можна підібрати вироби з великим центральним отвором, шириною або іншим вильотом. Але модель з іншим PCD встановити не вдасться. Посадкові отвори колеса і маточини повинні збігатися.

Особливості вибору дисків

Шукаючи конкретний комплект, враховуйте умови їзди, особисті уподобання і фінансові можливості. Виходячи з цих вимог, вибирайте вироби:

Штамповані – дешеві моделі, виготовлені зі сталі. При наїзді на перешкоду вони гнуться. Але їх можна легко відремонтувати, що підкуповує економних водіїв. З усіх типів штамповані – найважчі, що погіршує керованість авто. Крім того, вони більше за інших схильні до корозії. А їх дизайн складно назвати привабливим;

Литі вироби виготовляються зі сплаву магнію або алюмінію і позбавлені недоліків штампованих побратимів. Вони легше, міцніше, відрізняються різноманіттям дизайнів. Але при цьому їх вартість вище, ніж у сталевих моделей. А основний недолік полягає якраз в підвищеної міцності. При наїзді на серйозну перешкоду вони не гнуться, а розколюються. Відновити їх після пошкодження проблематично;

Ковані диски – легкі, міцні, їх складно пошкодити, що стає своєрідним недоліком – всю силу удару вони передають підвісці. Коштують такі вироби дорожче легкосплавних побратимів;

Хромовані – легкосплавні вироби, оброблені нікелем. Обробка надає їм привабливий блиск, але інших відмінностей від литих побратимів у них немає. Правда, хром з часом «облазить», тому їх естетична цінність недовговічна;

Складові – моделі, зібрані з декількох частин. Вони міцні, надійні і дорогі. Вибирайте комплект, деталі якого скріплені титановими болтами. Якщо кріплення будуть сталевими, корозії не уникнути;

Спіннери– литі вироби, на які встановлено легкосплавна пластина. Коли автомобіль рухається, створюється враження, що колесо нерухомо. А при зупинці машини пластина розкручується під дією кінетичної енергії. Цінність таких комплектуючих – виключно естетична. Оскільки вони важче, дорожче легкосплавних побратимів і при цьому більш крихкі.

Читайте також:  Компанія Pirelli представила «розумні» шини

Якщо ви не знаєте, які колеса підходять вашому авто, загляньте в керівництво до нього. Там ви знайдете параметри, яким повинен відповідати комплект. Якщо встановити на автомобіль вироби невідповідних розмірів, це може стати причиною поломки або серйозної аварії.

Джерело.

Реклама

Реклама

Related Post

facebook