Події Алкоголь

Українців косить дешевий сурогат, який за кілька годин спалює організм (відео)

Держава через контроль може зменшити об’єми сурогату, але не хоче.

Хвиля смертельних отруєнь від фальсифікованої горілки, яка стартувала з Харківської області, прокотилася п’ятьма областями.

38 померлих ховали на Харківщині, Луганщині, Донеччині, Миколаївщині та Житомирщині. Вбивче пійло за тиждень поклало в могилу більше людей, ніж тиждень війни в зоні АТО, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Рідні розповідають, що вони навіть не можуть попрощатися з померлими, адже торкатися, дихати заборонено.

“Нам сказали 20 хвилин відкрити тіло — обличчя і максимум закрити, щоб не видно було, тому що інші можуть отруїтися, хто буде поруч”, – сказав брат померлого Олександр Мельничук.

При цьому на легальному підприємстві з вироблення алкогольних напоїв повідомили, що правильний цикл виготовлення горілки складається з очищення, змішування, фільтрація, приготування інгредієнтів і аж потім розливання у пляшки. За словами керівника виробництва алкогольного заводу Олександра Іванусенка, навіть придбання фальсифікаторами харчового спирту в пластмасовій тарі робить рідину отрутою.

Втім, майже половина всієї алкопродукції в Україні є контрафактною, наголошує Олексій Дорошенко, директор Асоціації постачальників торгівельних мереж. Покупці не знаю, якої якості алкоголь вони купують. У гонитві за дешевим алкоголем, вони ладні купувати буквально високотоксичний сурогат.

Наразі в Україні можна купувати алкоголь через інтернет. 10 літрів безакцизної горілки коштували лише 290 гривень, що у 5 разів за легальну. “За останні кілька років є істотна тенденція до збільшення і алкогольних інтоксикацій, і захворювань на алкоголізм. За блискавичної стадії ураження метиловим спиртом людина помирає протягом кількох годин. Вона сліпне, глухне, відмовляє серце і печінка. Це кома, сопор і смерть. Крапка”, – повідомив лікар-нарколог.

Нагадаємо, підозрюваним в отруєнні людей в Харківській області загрожує до десяти років ув’язнення.

Експерти переконують, що увесь спирт в Україні є державним, монополію на який тримає УкрСпирт. Таким чином, якби було бажання влади, зупинка нелегальної горілки є справою кількох годин. Водночас, в державі стає дедалі вигідніше виготовлення чорного сурогату. Тому останні смерті – це лише нова грань великого алкоциду, що забирає щороку від чотирьох до десяти тисяч українців.

Читайте також: Метанол для вбивчого алкоголю до України завезли з Росії – ДФС

Джерело.

Загрузка...

Related Post