Здоров'я
Розкрито ще один секрет pаку – ось чому виникають метастази

Дослідження, проведене вченими з Інституту Гюльбенкяна (Португалія), виявило наявність у клітин pаку молочної залози певного стану, яке передує їх переходу в агресивну форму. Цей стан характеризується як “окостеніння” клітини — її цитоскелет стає більш жорстким. Тільки після цього pакoва клітина здатна активізуватися в організмі.

Прогресування pаку молочної залози відбувається в кілька етапів — від доброякісної пухлини до агресивною злоякісною з ймовірними метастазами. За статистикою, лише 20-50% пухлин перероджуються в агресивну форму, пише dobryjlikar

Дослідники на чолі з Флоренс Ханоді вивчали клітини, виявляючи сигнали, які могли б допомогти спрогнозувати переродження клітини.

Реклама

Фахівці приділили особливу увагу цитоскелетом клітин — раніше проводилися дослідження показали, що агресивна форма pаку вимагає розм’якшення клітин. Виявилося, що перед цим розм’якшенням клітини pаку молочної залози проходять транзитну фазу окостеніння за рахунок акумулювання волокон цитоскелету.

Команда вчених з’ясувала, що в результаті підвищення жорсткості цитоскелета підвищується виробництво білків, які стимулюють ріст доброякісної пухлини і її переродження в злоякісну. Вченим вдалося ідентифікувати ці білки і довести їх причетність до переродження новоутворення на прикладі мух-дрозофіл. Це відкриття, за словами наукових співробітників, може сприяти прогнозуванню росту і метастазування пухлин.

Читайте також:МЕДИКИ ЗНАЙШЛИ НЕЗВИЧАЙНУ ПРИЧИНУ ЗАХВОРЮВАНЬ ЗУБІВ

Реклама

Реклама

Реклама

Related Post

facebook