fbpx

Кубок України. “Динамо” в омолодженому складі здолало “Зорю” на засніженому НСК “Олімпійський”

В 1/8 фіналу Кубка України кияни лише в додатковий час переграли луганців (5:2).

Центральне протистояння цієї стадії національного кубка проходило під акомпонемент першого київського снігу. Сергій Ребров дав можливість проявити себе трьом молодим гравцям резерву. У стартовому складі киян вийшли Оріховський, Очігава та Тимчик, для якого це був дебют в основі “Динамо”. Юрій Вернидуб теж провів певні кадрові перестановки, спричинені пошкодженням Петряка.

Господарі з перших хвилин намагалися заволодіти м’ячем і проводити небезпечні атаки, але захист “Зорі” діяв дуже організовано. “Динамо” все ж більше комбінувало, однак якоїсь помітної ігрової переваги не мало. Найактивнішим у складі киян був Гонсалес. Дерліс не боявся брати на себе ініціативу та йти в обіграш. На 14 хвилині це принесло результат: парагваєць у безпосередній близькості до воріт “Зорі” пішов на декількох суперників, які вибили в нього м’яч. Сфера відскочила до Циганкова, а той викотив назад Гонсалесу вже на пусті ворота.

Луганці відігралися досить швидко завдяки помилці “динамівського” дебютанта. Тимчик у власному штрафному майданчику програв позицію Бонавентуре, після чого порушив правила. Форстер холоднокровно реалізував 11-метровий, розвівши м’яч і Рудька по різних кутах. Бонавентуре не лише заробив пенальті, він став головною наступальною силою “Зорі” в сьогоднішньому матчі, регулярно розганяючи перспективні контратаки. По перерві Юрій Вернидуб випустив на допомогу нігерійцю Паулінью і випади гостей стали ще гострішими.

За такого складу “Динамо” Циганков виглядав вже стабільним гравцем основи і не розчарував своїх прихильників. У середині другої половини гри Віктор отримав шикарний розрізний пас від Мораєса та знову вивів “біло-синіх” вперед. “Зоря” не припиняла робити спроби ще раз відновити паритет. Ставка була зроблена на стандартні положення, тому логічно, що на поле вийшов найкращий виконавець стандартів Любеновіч. Серб подав багато штрафних та кутових, один з яких став рятівним. За хвилину до закінчення основного часу Желько прекрасно навісив на Сівакова, який без супротиву головою розстріляв Рудька та перевів гру в овертайми.

Додатковий час залишився повністю за підопічними Сергія Реброва. Футболісти “Зорі” дуже втомилися і не могли уникнути помилок. Бонавентуре втратив м’яч на своїй половині поля, що дозволило Буяльському вивести Гонсалеса на ворота. Сіваков пішов у невиправданий підкат, а Дерліс спокійно забив у ближній кут. А через 4 хвилини Шевченко збив Мораєса у карній зоні та не зміг виправити свою помилку вже під час пробиття пенальті.

Цього разу луганці вже не знайшли способу зрівняти рахунок, хоча й не мирилися з такою ситуацією, організовуючи невелику навалу. Натомість забили ще раз кияни – Мораєс реалізував черговий пенальті. Таким чином, “Динамо” виходить в 1/4 фіналу Кубка України.

Голи: Гонсалес, 14, 97, Циганков, 64, Мораєс, 101 (пен), 119 (пен) – Форстер, 22 (пен), Сіваков, 89